2021’de YouTube’da Nasıl Para Kazanılır

featured
2021'de YouTube'da Nasıl Para Kazanılır
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YouTube, görüntülemelerin veya kanalınıza reklamlar koymanın karşılığını verir. Ama bu yeterli mi? YouTube’da para kazanmanın en iyi 10 yolunu inceleyin ve hemen kazanmaya başlayın.

İnsanlar YouTube’da ciddi para kazanıyor. YouTube para kazanma stratejilerine bakmaya başlamadan önce, bir YouTube kanalı başlatmanız ve kitlenizi büyütmeniz gerekir.

Toplam video görüntülemeleri veya kanal aboneleri gibi birçok YouTube para kazanma taktiğinin uygunluk gereksinimleri vardır. Böylece ilk gün her yönteme erişemeyeceksiniz. Ancak hedef kitlenizi büyütme konusunda kendinizi rahat hissettiğinizde, ne kadar kazanabileceğiniz konusunda bir sınır yoktur.

 • YouTube’da Para Kazanmanın En İyi 10 Yolu;
  YouTube İş Ortağı Programı’na katılın
  Kanal Üyelikleri
  Ürün Satmak
  Kitle fonlaması
  Influencer Marketing
  Bağlı programlar
  Ürün ve Hizmet Promosyonları
  Super Chat ve Super Stickers
  YouTube Premium
  İçeriğinizi Lisanslayın

YouTube İş Ortağı Programı’na katılın
YouTube’da para kazanmanın en basit yolu, YouTube İş Ortağı Programı’dır (YPP). Özetle, içeriğinizden reklam geliri ile para kazanabilirsiniz.

Bilmeyenleriniz için YouTube, Google’ın bir yan kuruluşudur. Yani devam etmek için bir Google AdSense hesabına ihtiyacınız olacak. Geçmişte bir web sitesinde reklam yayınladıysanız, bu reklam ağına zaten aşina olabilirsiniz.

YouTube İş Ortağı Programı kapsamında değerlendirilmek için hesabınızın aşağıdaki minimum uygunluk koşullarını karşılaması gerekir:

18 yaşında veya daha büyük (veya AdSense ödemelerinizi yönetebilecek 18 yaşından büyük bir yasal veliye sahip)
Programın mevcut olduğu bir ülkede veya bölgede bulunur
1.000’den fazla aboneye sahip olun
Son 12 ayda 4.000 saatin üzerinde herkese açık izlenme saatine sahip olun
Tüm YouTube kanalından para kazanma politikalarına uyun
Her kanal programa uygun olmayacak. Belirli içerik türlerini görüntüleyen kanallar “reklamveren dostu” olarak kabul edilmez.

Örneğin, yetişkinlere yönelik içerik, küfürlü dil, ateşli silahlar, tütün, şiddet, uyuşturucu kullanımı ve tartışmalı konularla ilgili hiçbir şeyden para kazanılamaz. YouTube’un reklamveren dostu içerik kurallarını buradan inceleyebilirsiniz.
YPP’ye kabul edildikten sonra, reklam tercihlerinizi belirleyebilir ve içeriğinizden para kazanmayı etkinleştirebilirsiniz. Ödemeler otomatik olarak AdSense aracılığıyla yapılacaktır.

Kanal Üyelikleri
YouTube’da yüksek kaliteli içerik üretiyorsanız, abonelik için kullanıcılardan ücret almayı düşünebilirsiniz. Bu para kazanma stratejisi, halihazırda çok sayıda abonesi olan YouTube içerik oluşturucuları için ayrılmıştır.

Bir YouTube kanalı üyeliği için minimum uygunluk gereksinimleri şunları içerir:

18+ yaş
Uygun bir yerde yaşıyor olmalı
Kanal, “çocuklara özel” olarak etiketlenmemiş
30.000’den fazla abone (oyun kanalları için 1.000’den fazla abone)
Kanal, YouTube İş Ortağı Programı’nın bir parçasıdır
Kanalda çok sayıda uygun olmayan video yok (Örnek: müziği hak talebinde bulunulan videolar)
Hesabınız uygunsa, yönetici sayfanızda bir seçenek olarak “Üyelikler” i göreceksiniz.

Üyelikleriniz rozetler, videolar, canlı sohbet, emojiler ve abonelerinizin faydalı bulacağı diğer içerikleri içerebilir.

İçeriğinize değer katmanın ve üyelerinizin kendilerini özel hissetmelerini sağlamanın bir yolunu bulduğunuzdan emin olun. Yarışmalar, piyangolar, çekilişler, yüz yüze toplantılar ve müzik indirmeleri yasaktır.
Güçlü bir sadık hayran grubu oluşturduğunuzda, kanal üyelikleri her ay tekrarlayan gelirden yararlanmak için mükemmel bir yol olabilir.

Ürün Satmak
Bir e-ticaret web siteniz var mı? Öyleyse, YouTube üzerinden ürünlere veya vitrininize bağlanarak YouTube videolarınıza ürün ekleyebilirsiniz.

Onaylı ürün siteleri listesinde olduğundan emin olmanız yeterlidir . Shopify siteleri uygundur.

YouTube ürün rafı için diğer gereksinimler şunlardır:

18+ yaş
10.000’den fazla abone
Çocuklar için ayarlanmış videolara ürün kartları ekleyemezsiniz.

Bir e-ticaret web sitesine sahip olan herkes, YouTube’u ürün satışlarını artırmak için alternatif bir yöntem olarak kullanmayı kesinlikle düşünmelidir.

Kitle fonlaması
Ürünlere ek olarak, YouTube videolarınıza kitle fonlaması kartları da ekleyebilirsiniz.

Onaylı kitle fonlaması sitelerinden (Kickstarter ve Indiegogo gibi) gelen bu bağlantılar, kampanyalarınıza farkındalık sağlayabilir.

İşte bir örnek. Fotoğrafçılar için yürüyüş çantası gibi yeni bir ürün yarattığınızı varsayalım. Projeyi finanse etmek için Kickstarter’da bir kampanya yürütüyorsunuz.
Sırt çantasının tüm özelliklerini göstermek için videoları bir tanıtım aracı olarak kullanma şansınız yüksektir. Bu videoyu YouTube’a yüklerseniz, kitle fonlaması desteğini doğrudan YouTube içeriğinizden sağlayabilirsiniz.

Influencer Marketing
Takip eden güçlü bir sosyal medyanız varsa, YouTube’a sponsorlu içerik yüklediğiniz için ödeme almak için etkileyici pazarlamadan yararlanabilirsiniz.

Bu, şu ana kadar incelediğimiz diğer YouTube para kazanma stratejilerinden biraz farklı. Bunun nedeni, doğrudan markalardan ödeme alacağınızdır ve bu, YouTube veya AdSense aracılığıyla sağlanmayacaktır.

Sponsorlu içerik karşılığında ödeme almak için YouTube İş Ortağı Programı’nın bir parçası olmanıza gerek yoktur. Minimum abone sayısı veya video görüntüleme de yoktur.

Ancak yine de YouTube’un ücretli ürün yerleşimleri ve onaylarıyla ilgili kurallarına uymanız gerekir .

Tam açıklama, bu politikanın en büyük bileşenidir. YouTube, video içeriğinize “ücretli tanıtım” satırlarına ek olarak, gelişmiş ayarlarınızda “video ücretli tanıtım içerir” etiketli bir kutuyu işaretlemenizi gerektirir.

Etkileyici pazarlamayla video oluşturucu olarak yapabileceklerinizin sınırı gökyüzüdür. Fiyatlarınızı farklı markalarla müzakere etmek size kalmıştır.
Bu alana yeni başlıyorsanız, para istemeye başlamadan önce nişinizdeki ücretsiz ürünler için pazarlık yapabilirsiniz. Bu, hedef kitlenizi oluşturmanın ve uzun vadede markalarla ilişki kurmanın harika bir yoludur.

Bağlı programlar
Bağlı kuruluş pazarlaması, etkileyici pazarlamaya benzer. İkisi arasındaki en önemli fark, tazmin edilme şeklidir.

Bağlı bir pazarlamacı olarak, genellikle sponsorlu gönderi başına sabit bir miktar ödenir. Örneğin, bir ürün incelemesi yaparsanız veya hatta YouTube videolarınızdan birinde bir üründen bahsederseniz, videonun performansından bağımsız olarak 500 ABD doları alırsınız. Video ister 20 görüntüleme isterse 20.000 görüntüleme alsın, ücretiniz aynı kalır.

Satış ortağı programları, genellikle kayıt veya dönüşüm şeklindeki sonuçlara dayanır.

Örneğin, Shopify’ın satış ortağı programına katıldığınızı varsayalım . Yönlendirme bağlantınızı kullanarak kaydolan kullanıcı başına ortalama 58 ABD doları ve Shopify Plus tavsiyesi için 2.000 ABD doları öder.

YouTube’a Shopify ve e-ticaret ile ilgili bazı “nasıl yapılır” videoları yükleyebilirsiniz. Ardından, açıklamaya bir satış ortağı bağlantısı ekleyin ve izleyicileri tavsiye kodunuzu kullanarak Shopify’a kaydolmaya teşvik edin.
Sınırsız komisyonla bu, oldukça kazançlı bir para kazanma stratejisi haline gelebilir.

Ürün ve Hizmet Promosyonları
YouTube’da para kazanmanın bir başka yolu da kendi ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmaktır.

Küçük bir işletme sahibi, serbest çalışan veya bir e-ticaret mağazanız olsun, markanızla ilgili ilgi çekici içerikler oluşturabilir ve yükleyebilirsiniz.

Ürün stratejisinin aksine, YouTube’dan herhangi bir gereksinim olmayacak. Videonuzda doğrudan ürün ürün bağlantılarına veya kartlarına sahip olamayacaksınız.

Ancak bu, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında ürün tanıtımları veya marka bilinci kampanyaları yürütmenizi engellememelidir. Burada kazanılan para doğrudan YouTube’dan gelmeyecek. Bunun yerine, işletmeniz veya kişisel markanız fayda sağlayacaktır.

Super Chat ve Super Stickers
Super Chat ve Super Stickers, YouTube canlı yayınlarınızdan para kazanmanın en iyi yollarından bazılarıdır. İzleyiciler, canlı oturumlarınız sırasında öne çıkmak için bu öğeleri satın alabilir.

Super Chat ve Super Stickers satın alan kişilerin sohbet akışında renkli bir mesajı olacaktır.

Ne kadar harcadıklarına bağlı olarak, kullanıcının YouTube profili belirli bir süre yayının en üstünde kalır. Ne kadar çok para harcarlarsa, bu çıkartmalar o kadar uzun süre sohbetin üst kısmında kalır.

Bu para kazanma stratejisi, YouTube İş Ortağı Programı aracılığıyla kolaylaştırılmıştır. Birçok kullanıcı bunu kişisel markalarını veya kanallarını tanıtmak için bir fırsat olarak kullanır. Yani bir bakıma, neredeyse canlı sohbet akışınızda reklam satmaya benziyor.

Super Chat ve Super Stickers gereksinimleri şunları içerir:

18 yaş üstü
Para kazanılan kanal
1.000’den fazla abone
Müsait bir yerde yaşamak
Yaş kısıtlaması olan, gizli, liste dışı veya çocuklara özel videolar Super Chat ve Super Stickers için kullanılamaz.

YouTube Premium
YouTube Premium , herhangi bir YouTube kullanıcısı için ücretli bir üyeliktir. Aylık 11,99 ABD doları karşılığında kullanıcılar aşağıdaki gibi iyileştirmelerden yararlanabilir:

Reklamsız görüntüleme
Arka planda oynatma (videolar diğer uygulamaları kullanırken veya ekran kilitliyken oynatılmaya devam eder)
Videoları indirin ve daha sonra görüntüleyin (uçaklar ve işe gidip gelmek için ideal)
YouTube Müzik Premium
YouTube’un premium aboneliklerden elde ettiği gelir, içeriklerinin ne kadar görüntülendiğine bağlı olarak içerik oluşturucularla paylaşılır.

İçeriğinizi Lisanslayın
Medya kuruluşları her zaman yüksek kaliteli video içeriği arıyor. Haber değeri taşıyan viral bir video veya zamanında çekilmiş bir çekim olsun, bu şirketler başka birinin videosunu kullanmak için ödeme yapmaları gerektiğini bilir.

Diyelim ki bir kasırga veya kaza çektiniz. Bir medya kuruluşu, çekimlerinizi kendi web sitesinde kullanmak isteyebilir.

Lisanslama amacıyla video açıklamalarınıza ve kanal profilinize bir iş e-postası ekleyin.

YouTube videolarınızı Junkin Media gibi platformlara da gönderebilirsiniz .

CBS, NBC, FOX, CNN, Animal Planet, The Weather Channel ve düzinelerce diğer medya ağları, video içeriğini bulmak için Junkin Media’yı kullanıyor.

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!