2022 YKS Başvuruları Bugün Başladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2022 YKS Başvuruları 11 Şubat’ta Başladı

Milyonlarca üniversite adayının hayalini kurduğu fakülteye gidebilmesi için girmesi gereken YKS sınavı başvuruları 11 Şubat Cuma günü itibarı ile başladı. Sınava girecek adaylar 11 Şubat-7 Mart 2022 tarihleri arasında sınav başvurularını yapabilecekler. Bu tarihlerde başvuruda bulunmayanlar için geç başvuru hakkı ise 16 Mart’ta başlayıp, 17 Mart 23.59’a kadar geçerli olacak.

2022 YKS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR

Geçtiğimiz yıl YKS sınavında her bir oturum için adayların yatırması gereken başvuru ücreti 90 TL iken, bu yılki sınav ücreti Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nın yayımladığı kılavuzla belli oldu. 2022 YKS’de her bir oturum için ödenecek tutar 115 TL olarak belirlendi. TYT, AYT ve YDT’nin tümüne girecek olan adaylar toplam 345 TL sınav başvuru ücreti ödeyecekler.

YKS BAŞVURULARI NASIL YAPILIR

Sınava girmek isteyen adaylar belirlenen başvuru tarihleri arasında ÖSYM’nin  sitesinden oturum açarak veya e-Devlet sistemi üzerinden sınav başvurularını yapabilecekler.

YKS KAÇ OTURUMDA GERÇEKLEŞECEK

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı(ÖSYM) tarafından yapılacak 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı; TYT, AYT ve YDT olmak üzere üç oturumda gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl Haziran’da yapılan oturumlar bu sene de yine Haziran ayında yapılacak.

1. oturum Temel Yeterlilik Testi(TYT) 18 Haziran Cumartesi günü saat 10.15’te, 2. oturum Alan Yeterlilik Testi(AYT) 19 Haziran Pazar günü saat 10.15’te, 3. oturum Yabancı Dil Testi(YDT) ise 19 Haziran Pazar günü saat 15.45’te gerçekleştirilecek. Her üç sınavın da sonuçları 20 Temmuz 2022’de açıklanacak.

Başvuru ekranına ulaşmak isteyen adaylar buraya tıklayarak ÖSYM’nin sitesine giriş yapabilirler.

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!