Araba Alırken Dikkat! Kilometre Sahtekarlığını Nasıl Öğreniriz

Bugün, kilometresi düşürülen 2.el arabaların satılması hemen hemen herkesin korkulu rüyasıdır...

featured
hız göstergesi sahtekarlığı bu şekilde ortaya çıkıyor
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İşin püf noktası, araçtaki kilometre sayacını yasadışı kapatarak çalışır. Ancak bazı yöntemlerle yanlış km ortaya çıkarmak mümkün… Araba Alırken Dikkat! Kilometre Sahtekarlığını Nasıl Öğreniriz

Satılan 3 Arabadan 1i’nin Kilometresi Oynanmış

Türkiye’de satılan 2.el araçların 3’te 1’i Kilometresi düşürülmüş Alıcıların neredeyse yarısı kendilerini hiçbir zaman, bu tarz dolandırıcı insanlardan kendilerini koruyamaz…

Ancak bu gibi sahtekarlığı anlamanızın bir kaç tekniği var. Bu nedenle düşük km ve düşük fiyatlı araçlara şüpheyle bakmanızı öneririz. Düşük km bir aracın motor sorunları görünüyorsa bu bir uyarıdır…

Satılan 3 Arabadan 1i’nin Kilometresi Oynanmış

Servis kitapçığını ve onarım faturalarını kontrol edin

Araç geçmişi belgelerindeki tutarsızlıklarda manipüle edilmiş kilometre sayacı okumalarını gösterir. Alıcılar servis kitapçığını ve onarım faturalarını dikkatlice incelemeleri daha da önemlidir. Tüm bakım aralıkları, bireysel km ve tarihler bu belgelerde listelenmiştir… Egzoz muayenelerine yönelik bakımlar ve girilen vize evraklarında bu bilgilerin yer aldığını görürsünüz.

Doğru kilometre sayacı okumasını kapsamlı bir şekilde araştırın

Güvenli tarafta olmak için, yoğun araştırmalar doğru kilometre sayacı okuması hakkında bilgi sağlar. Bu kontrol, motor bölmesindeki yağ kartlarının, diğer belgelerin ve A sütununa yapıştırılmış küçük çıkartmaların kontrolünü içerir. Bir sonraki değişikliğin sadece 50.000 kilometreden daha uzakta olduğu belgelerde not ediliyorsa, bir şeyler yanlıştır.

Servis kitapçığını ve onarım faturalarını kontrol edin

Bunun yerine, yağı en geç 30.000 veya 40.000 kilometre sonra değiştirmek yaygındır. Güvenlik nedeniyle, bu durumda önceki sahibine arabayı hangi kilometrede sattıklarını sormanız önerilir.

Sonuç olarak motor hasarı

Hız göstergesini manipüle etmek sadece alıcılar için pahalı değildir. Aynı zamanda, manipülasyonlar motor hasarına neden olabilir. Müdahale, örneğin bir bileşen değişikliğini içeren bakım çalışmasına uyulmaması durumunda kritik öneme sahiptir. Araç dolandırıcılığı suçtur. Sahtecilik durumunda, araç satıcısının tazminat talebiyle birlikte sahtecinin suç duyurusunda bulunması esastır.

Öte yandan, bu talimatlar yetersiz doldurulan servis kitapçıklarının veya aşınmış iç kısımların her zaman aracın kurcalandığını gösterdiği anlamına gelmez.

Bir diğer faydalı destek, araç teşhis ara yüzünü kontrol etmek için özel adaptörlerdir.

Hız göstergesinin kurcalanması motora zarar verebilir

Arayüz, A sütununda sürücü tarafında bulunur ve araç elektroniğine doğrudan erişim sağlar. Çeşitli uygulamalar, bir kaza sırasında hava yastıklarının açılıp açılmadığına dair bilgi sağlar.
Diğer uygulamalar, hata anılarını, mesafeleri veya kilometreyi kontrol etmek için uygundur. Ancak, ölçüm sonuçları yalnızca bireysel kontrol modüllerinden gelen saklanan veriler kadar gizlidir. Bu bilgiler farklıysa, bilgiler eşleşmez.

Uzmanlardan Yardım Alın

Uzman atölyeler, uzmanların bakım veya arıza aralığı belleklerini okuyarak yaptığı sahtekarlığı tespit edebilir. Bu, kısmen kaydedilmiş kilometre sayacı okumalarını takometrede görüntülenen değerle karşılaştırmayı mümkün kılar.

Uzmanlardan Yardım Alın

Ayrıca atölye, kontrol ünitelerinin ve hız göstergesinin üretildiği zamanı belirler. Veriler ilk giriş tarihi ile eşleşmezse, dolandırıcılık meydana gelmiştir.

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!