Arınç’tan Ak Parti’ye İmamoğlu Eleştirisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İmamoğlu Mağduriyetle Kazanacak

Süleyman Soylu’nun İBB yönetiminin PKK’lıları işe aldığı yönündeki açıklamalarına Arınç’tan Ak Parti’ye İmamoğlu eleştirisi geldi. Arınç, gazeteci İsmail Saymaz’la yaptığı söyleşide Ak Parti’nin ve Soylu’nunun tutumunu eleştirdi. Geçtiğimiz günlerde Süleyman Soylu, İBB yönetiminin PKK ile yakınlığı bilinen DİAYDER isimli derneği referans alarak işe alımlar gerçekleştirdiğini ve kadrolarına terör yanlılarını aldığını iddia etmişti. İmamoğlu’nun yönetime geldiği günden itibaren işçi çıkardığını ve bu kadrolara PKK yandaşlarını aldığını belirtmişti. Gündeme damga vuran bu iddia sonrası Ekrem İmamoğlu ve 12 belediye başkanı biraraya gelmiş ve başkanlar, İmamoğlu’na destek açıklaması yapmıştı. Arınç yaşanan sürece dair verdiği demeçte, Süleyman Soylu’nun bu tavrını doğru bulmadığını ve Tayyip Erdoğan’ın deneyimli bir siyasi olarak bu yanlışa düşmeyeceğini söyledi. Arınç, “Türk halkı mağduriyete dayanamaz ve bu şekilde İmamoğlu üzerine gidilirse, ilk seçimde İmamoğlu hiçbir şey yapmadan yüzde elli oyla seçim zaferi yaşar” dedi.

İspat Edemezseniz Ne Olur

Soylu’nun tavırlarını doğru bulmadığını vurgulayan Arınç, “söylediklerinizin doğru olmadığı ortaya çıkarsa kendinizi yıpratırsınız” açıklamasında bulundu. Bu iddiaların Tayyip Erdoğan’a cumhurbaşkanlığı seçimleri için zarar vereceğini düşündüğünü söyleyen Arınç, Soylu’nun bu tavırdan uzaklaşması gerektiğini vurguladı. Bu çabaların seçimler için olumsuz bir tablo çizdiğini düşündüğünü, iddiaların siyaset üzerinden değil, yargı üzerinden araştırılması gerektiğini açıkladı.

Kayyum Seçeneği Tehlikeli Olur

İmamoğlu’nu devirmek için kayyum seçeneğinin masaya yatırılmasına karşı çıkan deneyimli siyasetçi, kayyum seçeneğinin tehlikeli bir adım olacağını ima etti. İmamoğlu’na karşı atılacak adımların vatandaşın kalbinde mağduriyet olgusunu oluşturacağını ve arkasında ciddi bir destek oluşacağını belirtti.

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!