Asgari Ücret Zammı İçin Taraflar İkinci Kez Masada

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asgari Ücret Zammında İkinci Tur Görüşmeleri Başladı

Milyonlarca çalışanın büyük bir heyecanla takip ettiği asgari ücret zammında ikinci tur görüşmeleri başladı. Sendikalar, işverenler ve Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun gerçekleştirdiği toplantıda beklenti yüksek. Yaşanan ekonomik kriz sonrası vatandaşın cebine giren para gittikçe küçülürken, umutlar yapılacak zamma bırakıldı. Yapılacak zam işverenleri kaygılandırırken, sendika ve işçi kesimi içinse masadan yüzleri güldüren rakamların çıkması amaçlanıyor. Açıklanan enflasyon rakamları sonrası toplumda 4 bin lira ve üzeri bir rakamın kararlaştırılması beklentisini ortaya çıkardı. Daha önce gerçekleşen ilk tur görüşmeleri olumlu bir havada gerçekleşirken, bugün saat 14:00’te yapılacak toplantıya sendikaların daha rahat gireceği konuşuluyor.

Recep Tayyip Erdoğan’dan 4 Bin TL Sinyali Geldi

Katar ziyareti öncesi gazetecilere açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan 4 bin TL sinyali geldi. Cumhurbaşkanı yaptığı açıklamada, toplumun genelinin beklentisinin 4 bin TL dolayında olduğunu söyledi. Erdoğan, ‘İşçilerimizi zora sokmayacağız’ diyerek yüzleri güldürecek bir artışın yaşanacağı vurgusunu yaptı. Cumhurbaşkanı, önceki yıllara nazaran bu sene görüşmelerin daha erken sonuçlandırılacağını aktardı. İktidarları döneminde asgari ücret artışlarında rekor kırdıklarını belirten Erdoğan, bu yıl ki zammın tarihin en büyük zammı olacağı müjdesini de verdi.

Üçüncü Tur Görüşmelerinde Açıklanması Bekleniyor

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği yeni asgari ücretin üçüncü tur görüşmelerinde açıklanması bekleniyor. TİSK’te yapılacak 3. komisyon toplantısı 9 Aralık Perşembe günü gerçekleşecek. Kayıt dışının önüne geçilmesi ve yaşanılacak mağduriyetlerin engellenmesi için işverenler destek paketleri beklentisi içinde olurken, sendikalar ve çalışanlar da vergi indirimi taleplerini masaya yatıracak. Asgari ücrette çalışandan alınan vergide indirim yapılması halinde, yapılacak zamla birlikte yeni maaşların 4 bin TL’yi aşması muhtemel olarak görülüyor.

 

 

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!