Asgari Ücrette Kritik Gün Bugün

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asgari Ücret Zammı İçin 4. Toplantı

Milyonlarca çalışanın umutla beklediği 4. tur görüşmelerin yapılacağı, asgari ücrette kritik gün bugün. İşçi sendikaları, işveren temsilcileri ve Asgari Ücret Tespit Komisyonu yetkililerinin ter dökeceği toplantıda kritik eşiğe gelindi. 2022 yılı için zam oranları tekliflerinin masaya yatırılacağı saat 11:00 olarak açıklanmıştı. Daha önce TİSK 3 BİN 500 TL, TÜRK-İŞ ise 3 bin 900 TL olarak tekliflerini sunmuştu. TUİK’in açıkladığı enflasyon oranları sonrası, toplumda en az %40’lık bir artış beklentisi oluştu.

R

Vatandaşımızı Enflasyona Ezdirmem

Asgari ücret görüşmelerinin başlamasıyla gözler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çevrilmişti. Katar  ziyareti sonrası gazetecilere demeç veren Erdoğan, asgari ücrette vatandaşın beklentisinin yüksek olduğunu belirtti. Açıklanan enflasyon oranları sonrası masaya getirilecek teklifin 4 bin liradan düşük olmayacağını açıkladı. Ak Parti iktidarı döneminde asgari ücrete yapılan yüksek oranlı zamlara vurgu yapan Cumhurbaşkanı, “vatandaşımızı enflasyona ezdirmem” açıklamalarında bulunmuştu.

Milyonların Gözü Saat 15:00’te

Bugün yapılan asgari ücret görüşmeleri sonrası son kararı Cumhurbaşkanı verecek. Komisyondan alınan kararın açıklanacağı basın toplantısında her zaman olduğu gibi Tayyip Erdoğan’ın bir sürpriz yapmasına kesin gözüyle bakılıyor. Açıklanacak zamlı asgari ücret rakamlarının yanı sıra asgari ücrette işçiye yansıtılan verginin kaldırılmasına dair beklenti de açıklığa kavuşacak. Gözlerin çevrildiği saat 15:00’ten sevindiren sonuçların çıkması bekleniyor. Yaşanan kriz sonrası fiyatların her gün artması karşısında, çalışanın cebine girecek para şimdiden eriyeceğe benziyor.

 

Yapılan görüşmeler sonucu alınan karar

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!