ATA AÖF Bütünleme Sınavı Tarihi Açıklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bütünleme Sınavı Tarihi Açıklandı

Binlerce öğrencinin merakla beklediği güz döneminin son sınavı olan ATA AÖF bütünleme sınavı tarihi açıklandı. Her yıl Atatürk Üniversitesi’nde güz dönemi yapılan vize ve final sınavı sonrası sınavlara katılamayan ya da derslerinde başarılı olamayan öğrenciler için telafi amaçlı bütünleme sınavı yapılıyor. 20 Kasım 2021’de yapılan vize sınavı sonrası, 25 Aralık 2021’de de final sınavı gerçekleştirildi. Pandemi nedeniyle daha önce online olarak yapılan sınavlar, bu defa yüz yüze yapıldı. Cumartesi ve pazar günleri gerçekleştirilen oturumlarda öğrenciler alanlarına ait derslerden sınava girdi. Uzaktan eğitim gören öğrenciler sıkı pandemi kuralları ile sınava girecekleri salonlara alındı. Kovidli ve temaslı öğrenciler için ayrı ayrı salonların düzenlendiği bu yıl ki oturumlarda, katılımcılar uzun zamandan sonra yüz yüze sınava girmenin heyecanını yaşadı. Her yıl olduğu gibi bu yılda sınav sonrası Atatürk Üniversitesi sınav soru ve cevap anahtarlarını sitesi üzerinden yayınladı.

5-6 Şubat’ta Bütünleme Sınavları Gerçekleşecek

Atatürk Üniversitesi’nde uzaktan eğitim alan öğrencilerin sıklıkla sorguladığı bütünleme sınavları 5-6 Şubat tarihlerinde yapılacak. Adayların kimlik ve sınav giriş belgeleriyle sınava alınacağı oturumlarda yine pandemi kurallarına özen gösterilecek. ATA AÖF’ün resmi sitesinde öğrencilerin bütünleme sınavına hazırlanması için online deneme sınavları erişime açıldı. Online deneme sınavlarına Atatürk Üniversitesi Uzaktan Eğitim Öğrencileri öğrenci numarası/TC kimlik numarası ve şifreyle giriş sağlayabilecek.

Bahar Yarıyılı Kayıtları Şubat’ta Başlıyor

Her yıl güz ve bahar yarıyılı olarak 2 dönem eğitim gören öğrenciler, bahar yarıyılı materyal ücretlerini yatırarak kayıtlarını yaptırabilecek. 14-20 Şubat 2022 tarihleri arasında materyal ücretlerinin yatırılmasıyla sistem üzerinden bahar yarıyılı kayıtları gerçekleştirilecek. Atatürk Üniversitesi’nde uzaktan eğitim alan öğrenciler buradan  Akademik Takvim ‘e erişebilirler.

 

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!