‘Beni Ragıp Vurdu’ Davasında Hapis

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kanıyla ‘Beni Ragıp Vurdu’ Yazmıştı

İstanbul Zeytinburnu’nda yaşayan Nurtaç Canan isimli kadın, boşanmak istediği eşi tarafından 5 kurşunla yaralanmıştı. Vurulan kadının kendi kanıyla yere ‘Beni Ragıp vurdu’ yazmasıyla, herkes bir anda cani koca Ragıp Canan’ı arama motorlarında sorgulatır olmuştu. 4 Haziran 2020’de yaşanan olayda Nurtaç Canan, eve gelen oğlu tarafından yaralı olarak bulunmuş ve hastaneye kaldırılmıştı. 46 yaşındaki kadın gördüğü şiddete dayanamayarak boşanmak istediğini eşine söylemiş, cinnet getiren 23 yıllık kocası tarafından da acımasızca vurulmuştu. Karısını yaralayarak evden kaçan vicdansız kocaysa günlerce Esenyurt’ta saklandığı bir adreste polis tarafından yakalanmıştı.

Öldürmek İstediği Eşine Cezaevinden Aşk Mektupları Yolladı

Eşini gözünü kırpmadan vuran Ragıp Canan için savcılık, ‘eşi kasten öldürmeye teşebbüs’, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ‘silahla tehdit’ suçlarından 39 yıl mahkumiyet talebinde bulundu. Yakalandığı 19 Haziran 2020’den beri cezaevinde olan Canan’ın, alacağı cezadan kurtulmak için sık sık eşine aşk mektupları yolladığı ortaya çıktı. Eşine şikayetinden vazgeçmesi için dil döken ve onu çok sevdiğini söyleyen acımasız koca, cezaevinde bulunduğu sürede eşine tam 20 mektup yolladı. Mektupların ortaya çıkmasıyla sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine, Ragıp Canan’ın avukatı, ‘onlar birbirini seviyor, siz karışmayın’ gibi ilginç bir açıklamada bulundu.

Savcı 39 Yıl İstedi, 8 Yılla Kurtuldu

Nurtaç Canan’ı 5 kurşunla yaralayan eşine savcılığın 39 yıl istemesine rağmen yapılan karar duruşmasında 8 yıl 10 ay hapis kararı çıkması vicdanları kanattı. Bugün yapılan karar duruşmasında herkes ağır bir ceza beklerken, bir insanın canının kıymetinin 8 yıl olması yine ‘Adalet nerede?‘ dedirtti. Kadına şiddettin gün geçtikçe arttığı ülkemizde caydırıcı cezaların olmayışı, her gün yeni cinayetlerin yaşanmasına neden oluyor…

 

 

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!