Bu Sefer Olacak, Sesimizi Duyuracağız

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Özdere, Gümüldür, Ürkmez, Doğanbey beldelerininin birleşemesinden doğacak yeni ilçe için kollar yeniden sıvanıyordu… Bütünşehir yasasıyla mahalleye dönüşen Özdere, Gümüldür, Ürkmez, Doğanbey mahalle muhtarları bu defa çok haklı gerekçelerle bir araya geliyor, aynı masanın etrafında buluşuyorlardı… Yaklaşık 1.5 yıl öncesinde ilk defa bir araya gelen 15 mahalle muhtarı ilk toplantılarının ardından düğmeye basıyorlardı… Mahalle muhtarları emin adımlarla yürümek içinde; devlet bürokrasisini yakından bilen kendilerine bir sözcü, yol gösterici de seçiyorlardı… Ümit Bodugöz… Bodugöz, TSK emeklisi… Devlet bürokrasisini ve protokolünü yakından bilen ve pratik deneyimi olan bir kişi… Herkese ve her siyasi partiye eşit mesafede yaklaşılarak, girişimler başlatılıyor… İlçe olma yolunda başlatılan adımlar Bodugöz‘ün de katılımıyla adeta maraton yarışına dönüşüyor… Çıkılan bu zorlu marotan, 1.5 yılda 10 binlerden 100 metre yarışına düşürülüyor! 1.5 Yıl öncesinde başlatılan bu tatlı yarışta, önceki gün akşamı yapılan toplantının ardından son düzlüğe geliniliyor… Kat edilen yolda gelinen noktayı yüzde 85 olarak Gündem Otuzbeş’e açıklayan Ümit Bodugöz, alınan mesafeyi “Az kaldı… Emin adımlarla yüzürüyoruz” şeklinde özetliyordu…

Az kaldı… Emin adımlarla yüzürüyoruz

Bodugöz, yaptığı çok özel açıklamada; “15 tane yürekli muhtarın önayak olmasıyla uzun ince bir yola girildi. Hamaset yaparak değil… Gerçeklerle yöremize mahsus argümanları iyi ve doğru kullanarak asla siyaset yapmadan, kimseyi ötekileştirmeden, tek amaç ilçe olmak hedefi ile yola çıktık. Dersimize çok iyi çalışıyoruz. Yol haritamızı belirledik. Görüşeceğimiz yerel ve genel makamları belirledik, raporumuzu ve sunum hazırlığınızı bitirmek üzereyiz. Raporumuzu bitirdiğimiz zaman, sizin ve tüm İzmir basınının kamuoyunu bilgilendireceğiz” dedi.

Sen yoksan bir eksiğiz

Bodugöz, inanılmaz derecede heyecanlı bir işin içinde olduklarını ifade ederek şunları söyledi: “Yakın tarihte yol haritamızı yayınlayacağız. Bilgi kirliliğine meydan vermeden sizlerle birlikte ‘Sen yoksan bir eksiğiz’ sloganıyla hareket ederek, asla bölgesel ve yöresel ayrım, siyaset yapmadan Ege’nin en uzun sahil şeridini tek bir ilçe çatısı altında toplayacağız. Uzaktan yönetim değil, yerinden yönetim anlayışıyla sonuç almaya çalışacağız. Herkese ihtiyacımız var ama, bu yolda şevk kırıcı, moral bozucu ve eski yaşanmışlıkları gündeme getirmeden ‘kötü örnek örnek değildir’ mantığıyla hareket ediyoruz. En önemlisi, bu yolda 15 tane cesur yürekli muhatarımızla birlikte yürüyoruz. Aklın yolu birdir. 15 Muhtarımızda aynı akıl yolu ile hareket ediyorlar. Herkesin destek vermesini bekliyoruz. Destek olalım ki sonuç alalım. Alacağımıza da inanıyoruz. Planlı programlı ve bilgiye dayalı hareket ediyoruz.”

Sosyal medya üzerinden de platform oluşturduklarını aktaran Ümit Bodugöz, şimdiden 5 binin üzerinde takipçiye ulaştıklarını söyledi. Bodugöz, “Bilgi kirliliğine meydan vermemek adına sosyal medya üzerinden platform oluşturduk. Buradan her türlü soruya yanıt vermeye, yöre yaşayanı olsun olmasın herkesi bu platforma destek vermeye, katkı koymaya davet ediyoruz. Sosyal medyayı da önemsiyoruz. Kişilere ve kitlelere ulaşmak için çok önemli bir iletişim aracı oldu bizlere. Derdimizi de iyi anlattığımız taktirde geriye bu işin başarılması kalıyor ve başaracağımızdan da eminiz. Bugüne kadar da yaptığımız çalışmalarda en ufak bir terslikle, olumsuzlukla karşılaşmadık. Çok kısa sürede sosyal medyada 5 binin üzerinde takipçi sayısına ulaştık. Kuvvetli bir basın ve sosyal medya desteğinin yanında, iyi hazırlanmış sunum ve raporlarla sonuç alacağımızı düşünüyoruz. Kelimenin tam anlamıyla ‘o sene bu sene’ diyoruz. 15 Yürekli muhtarımıza da sahip çıkmayı ihmal etmeyelim. Muhtarlarımızın çoğunluğu bir kaç dönemdir muhtarlık yapmakta. Dolayısıyla yöreyi, yaşayanları, siyaseti ve idareyi çok çok iyi bilen insanlar. Tekrar hep birlikte güzel günler görmek ve karşılığını da ilçe olarak alalım diyorum” dedi.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

En son haberler ve güncellemeler için size bildirimler göstermek istiyoruz.
Dismiss
Allow Notifications