Bizi Sosyal Medyada Takip Edin!...

EKMEKSİZ'İ YALNIZ BIRAKMAYALIM | His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası...His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası…

1 Aralık 2020 - 12:25

EKMEKSİZ’İ YALNIZ BIRAKMAYALIM

Yıllardır bir açılıp bir kapanan ve savaşını verdiğimiz Ekmeksiz plajı nihayet Seferihisar halkına açıldı. Adeta gizli bir cennet koy olan plajımız ilçemizin ciddi anlamda gurur kaynağı olabilecek bir turizm alanı.

EKMEKSİZ’İ YALNIZ BIRAKMAYALIM
Son Güncelleme :

16 Temmuz 2020 - 3:33

378 kişi

Orman Bakanlığı ve Milli parklar vede sit alanı olması nedeniyle Anıtlar yüksek kurulunun himayesinde oluşu buraya yapılabilecek her türlü Turizme yönelik hizmetlerin kısıtlanmasına sebep olmaktadır. Bakir halinle bile yerli yabancı turistlerin ilgi odağı halindedir.Lahit mezarların görüntüsü bile insanı apayrı gizemli dünyaların içine götürürken ; plajın kumu, denizin berraklığı ve yemyeşil asırlık çam ve zeytin ağaçlarının esintisi altında muhteşem bir yaz geçirmenin tek adresi. Yıllarca mahrum kaldığımız bu güzelliğe yeniden kavuşmak fevkalade…

blank

Üç ayrı kuruma bağlı olmasına rağmen Seferihisar Belediyesi halkına hizmet amacı ile bu plaja bir sorumlu görevli ve birde çevre temizlik hizmetini verecek personelini görevlendirmiştir.Burada çadır kurmak, kamp yapmak, mangal veya ateş yakmak , araçla içeri girişler yasaktır.Bunlar uyulması gereken zorunlu kurallardır.

Sabah 07:00 akşam 19:00’a kadar vatandaşın hizmetine açık olan bu alan saat 19 itibarıyla kapanır.

blank

Açıldı , açılmadı derken günlerce sosyal medyada tartişma konusu olan ekmeksiz plajı şimdilerde de açık olmasına rağmen yine gündemde.Yine eleştirilere tartışmalara maruz kalıyor neden? Bunca verilen savaştan sonra halkın hizmetine açılmış bu yeri birileri adeta tırmalıyor neden? Kim neyin peşinde, hesabında!.. Zorluklarla hizmete açılmış bu plaj yeniden kapatılsın mı isteniyor.Yoksa farklı hesapların peşinde olanlar, kendilerine bir alan mı yaratmaya çalışıyorlar.

Bir hesap var ortada ama ucuz hesap… YAPMAYIN BUNU!!!

blank

Özellikle son günlerde sosyal medyada çığ gibi büyüyen tepkiler… “Ekmeksiz plajında görevli herkese kaba davranıyor” diye.Yasakların ve kuralların olduğu her yerde, insanoğlunun egosuna hizmet veremediğiniz taktirde, siz her zaman eleştirilirsiniz ve kötüsünüzdür.Bu genelde böyledir.

Sezar’ın hakkını sezar’a vereceksiniz. İlçe Belediyemiz kendi olmadığı halde, zorla da olsa halkın tepkilerine istinaden burayı ilçenin hizmetine açmış ve ilçe halkının hizmet görebilmesi adına buraya E.B adında bir sorumluluk alabilecek personelini ve birde çevre temizlikten sorumlu personelini görevlendirmiştir. Koca bir ormanlık alan ve bir sahil. Tamamının giriş çıkış kontrolleri gün içinde aman mangal yakmasınlar, çadır kurmasınlar, aman ateş yakmasınlar vs gibi uyulması gereken kuralları insanlara hatırlatma ve uymayanlara ikazda bulunmaları görevlerini üstlenirken, sabah 7 akşam 7 saatleri arasında kendilerine ait oturabilecekleri bir sandalyenin bile olmadığı güneşin altında bu kadar özveriyle çalışan personeli eleştirmek gerçekten ilginç.

blank

Özellikle eleştiri yapanların önce empati yapması sanırım bu işin daha sağlıklı yürümesine sebep olacaktır. Bu konuda yapmış olduğum izlenimime göre öncelikli olarak buralara giriş ve çıkış saatlerini belirten uyarı levhaları konulmalı. Mangal yakma, çadır kurma, vs gibi yasaklanan kuralların her ne kadar girişte mevcut olsa bile içeride de bu uyarı tabelaları bulunmalı. İnsanlar bu kurallara bir milli serveti koruma adına kendiliğinden yapması gerekli aslında ama maalesef toplum olarak bu konuda düşüncesiziz. 🙁 Yasakları çiğnemek için yaratılmışız adeta.Hal böyle iken görevli E.B mangal yakmak yasak dediği vatandaş ormanın içinde gizli bir ağaç altında mangalını yakmakta kararlı ve yakalandığı anda da görevliye karşı küstahlaşır.Kapanış saatine yakın toparlanmaları konusunda uyarılanlar uyarıyı dikkate almaz vs bunun gibi menfaatine dokunduğun insanlar anında çirkefleşir. Oldukça zor ve meşakkatli bir iş.

Herkesin yapabileceği bir iş değil gercekten büyük bir sabır ve tahammül gerektiren bir görev. Sanırım belediye yetkilileride bu görevlendirmeyi yaparken sakinliği beyefendiliği ve kibarlığıyla Seferihisar’ın bağrında yetişmiş sert görünüş ünün altında bambaşka bir karaktere sahip görevli E.B yi seçmekle isabet etmişler. Burada yaşayan herkes bunu iyi bilir. Görev ve sorumluluğunun bilincinde olan E.B hakkındaki yanlı şikayetler bir takım siyasi ayak oyunlarıdır.Orada hepimize ait bir milli servetin zarar görmemesi adına mücadele veren bu insanın görev şevkini kırmak insafsızlıktır. Orada çıkacak bir kıvılcım milli bir servetin yok olmasına sebep olacaksa bırakın kaba davransın diyesim geliyor. Böyle bir durumu eleştirmeye kimsenin hakkı yok. Binlerce hektar yanan ormanlarımız hala içimizde acı… Eleştirmek yerine gelin hep birlikte kurallara uyalım güzel plajımıza sahip çıkalım yıpratmayalım tüketmeyelim kimseyi. Siyasi bir takım ayak oyunlarının burayı kirletmesine izin vermeyelim. Çıkarlarına ters düştü diye yerden yere vurdukları bu arkadaşlarımıza sahip çıkalım. Yoksa bu nifaklardan biz zararlı çıkarız. Belediyemizinde acil buralara uyarı levhalarını koyması bir çok zorluğa nokta koyacaktır. Seferihisar hepimizin unutmayalım.

reklam

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Jasmin 9 Kasım 2020 / 19:50 Cevapla

ekmeksiz çok güzel bi yerdi ama hiç ettiler

reklam
blank