Evimin Altından Fay Hattı Geçiyor mu?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diri fay, yüzeyde hareket etmeye devam etme potansiyeli olan kayalar için kullanılan bir terimdir. Diri faylar, tektonik faaliyetler veya tektonik kuvvetlerin sonucu olarak yaratılır. Diri faylar, shear (kayma) veya normal (normal) fayların, içinden madde akışı ortaya çıkarmadan, hareket etmeye devam etmesi anlamına gelir. Diri faylar, birkaç milimetreye kadar genişleyebilir veya daralabilir, ancak genellikle hareket etmez. Diri fayların hareket etme potansiyeli, çevresel etkilere veya tektonik kuvvetlere bağlı olarak değişebilir.

Evim, diri fayın üstünde depremde zarar görür mü

Depremlerin etkisinin maddi olarak ölçülmesi oldukça zor bir iştir. Depremlerin etkisi, çevredeki binaların yapısına, yaşına, yapı malzemesine ve yerin geçirdiği depremlerin şiddetine göre değişir. Depremlerin şiddeti, çoğu zaman evlerde büyük hasar verebilecek seviyeye ulaşabilir. Bu nedenle, evinizi deprem güvenliği açısından kontrol etmek ve güvenli bir yapıda olup olmadığını anlamak için bir uzmana danışmanız çok önemlidir. Uzman, evinizin mimari planını inceler ve yapının depreme karşı direnç gösterebilecek şekilde tasarlanıp tasarlanmadığını değerlendirecektir.

 

Uygulamada fayların nerede olduğunu görmek için web siteye girdiğinizde sol yandan diri fay yazan kutucuğu işaretleyin ve bölgenizi haritadan seçin. İşte Bölgemdeki Deprem Fay Haritasına BURADAN gidebilirsiniz…

 

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!