Facebook’ta Yarın Son Gün Mesajlarına İNANMAYIN | His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası...His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası…

25 Ocak 2021 - 17:12
Radyo Dinle

Facebook’ta Yarın Son Gün Mesajlarına İNANMAYIN

Son Güncelleme :

10 Ocak 2021 - 23:48

202 kişi
AKTAS WEB
Facebook’ta Yarın Son Gün Mesajlarına İNANMAYIN

Paylaşım 2012 yılından bu yana farklı dillerde yayılmaya devam ediyor.

  • Facebook “Kontrol Sende” başlığıyla yaptığı açıklamada bu bilgilerin doğru olmadığını belirtti.
  • İddianın dayandırıldığı Kanal 13’e ilişkin bir bilgiye erişilemiyor.
  • Metinde adı geçen “Roma Statüsü”ne Türkiye taraf değil.
  • Statünün konuyla bir bağlantısı olmadığı gibi kopyalayıp yapıştırma kullanıcılara herhangi bir hak kazandırmıyor.

Son günlerde Facebook kullanıcılarının duvarlarına kopyalayıp yapıştırdıkları bir metinde Facebook’taki mesaj, bilgi, gönderi ve fotoğrafların herkese açık hale geleceği iddia edildi.

Facebook konu ile ilgili birkaç ay önce bir açıklama yayınlamış, bu açıklamada kullanıcılardan bu tarz “kopyala yapıştır” içeriklere inanmamalarını istemişti. Facebook, “Kontrol Sende” başlıklı açıklamasında şu ifadeleri kullanmıştı;

blank

Yarın teslim tarihi!!!

Paylaştığımız her şey, yarın herkese açık olacakmış. Silinmiş veya izinsiz olan mesajlar bile. Sadece bir bitti ve önlem almak her zaman için tercih edilir.. Kanal 13 Facebook’ta gizlilik konusunda konuşmuşlar. (Facebook’u veya Facebook’a fotoğraf, bilgi, mesaj ve gönderiler, hem geçmiş hemde gelecekte kullanmak için facebook izni ile herhangi bir tarafa izin vermem..) Bu ifade ile Facebook’a, bu profili ve /veya içeriği doğrultusunda bana karşı herhangi bir eylem alabilmesi kesinlikle yasaktır.. Gizlilik ihlali ve yasası, yasalar tarafından ceza (1_308_1_1_103 308_103 ve Roma tüzüğü…) Not ;Facebook artık kamu taraf.. Tüm üyelerin bu şekilde bir not göndermesi gerekiyor.. İsterseniz bu sürümü kopyalayıp koyun.. Böyle bir ifadeyi en az bir kez yayınla, Teknik olarak fotoğraflar kullanımı ve profil devletle ilgili bilgi içinde.. Paylaş kopyala ama kendi adınız olsun…. Güvenliğiniz için.. ÇOK ÖNEMLİDİR… AVUKATLAR KOPYALAYIP YAPIŞTIRMAKTA FAYDA GÖRÜYOR.

Bu paylaşım aslında 2012 yılından bu yana İngilizce olarak da internet kullanıcıları arasında zaman zaman yayılan metnin orijinali şöyle;

All your posts can become public tommorow . Even the messages that have been deleted or the photos not allowed. After all, it does not cost anything for a simple copy and paste. Better safe than sorry is right. Channel 13 News was just talking about this change in Facebook’s privacy policy. Better safe than sorry.
I do not give Facebook or any entities associated with Facebook permission to use my pictures, information, messages or posts, both past and future. By this statement, I give notice to Facebook it is strictly forbidden to disclose, copy, distribute, or take any other action against me based on this profile and/or its contents. The content of this profile is private and confidential information. The violation of privacy can be punished by law (UCC 1-308- 1 1 308-103 and the Rome Statute).
NOTE: Facebook is now a public entity. All members must post a note like this. If you prefer, you can copy and paste this version. If you do not publish a statement at least once it will be tactically allowing the use of your photos, as well as the information contained in the profile status updates. DO NOT SHARE. You MUST copy and paste

Türkiye’deki Facebook kullanıcılarının paylaştığı yazıdaki anlatım bozuklukları ve imla hatalarından da anlaşılabileceği gibi, metin İngilizce’den başarısız bir çeviri.

Kaynak : Teyit.org

 

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
blank