Hükümetimiz, İBB ve Seferihisar Belediyesi’nden daha çok yatırım yaptı

featured
Bilinçsiz satışlar ve devam eden hoyratça harcamalar, belediyeyi hizmetsizlik durumuna getirdi.
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Partili Aydın, yerel yönetimin 2 yıllık sürecini değerlendirdi. Bilinçsiz satışlar ve devam eden hoyratça harcamalar, belediyeyi hizmetsizlik durumuna getirdi. Hükümetimiz, İBB ve Seferihisar Belediyesi’nden daha çok yatırım yaptı…

Seferihisar Belediyesi’nin İsmail Yetişkin yönetimindeki 2 yılını değerlendiren AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, geçmişte yaşanan hataların bugünde tekrarlandığını ifade ederek, ‘’Bilinçsiz satışlar ve devam eden hoyratça harcamalar Seferihisar Belediyesi’ni ilçenin çevre temizliğini dahi İBB ekiplerine yaptırtan, hizmet imkânı olmayan bir yapı haline getirmiştir. Mahallelerimizdeki yolların durumundan tutun, temizlik, trafik, otoparka, Akarca’daki kanalizasyon mağdurlarına kadar geniş bir başıboşluk, hizmetsizlik durumu mevcut’’ dedi. Başkan Aydın, AK Parti hükümetinin 2 yıl içerisinde ilçeye 100 milyon liranın üzerinde yatırım yaptığını belirterek, ‘’İBB ve Seferihisar Belediyesi’nden daha fazla yatırım yaptık’’ dedi.

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın; CHP’li Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in 2 yıllık süreci üzerine değerlendirmelerde bulundu. Seferihisar Belediyesi’nin çalışmaları hakkında açıklamada bulunan Başkan Aydın; “Tarihin en büyük salgın hastalıklarından birini yaşarken, pandemi dönemindeki özverili çalışmalarından dolayı sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere, Seferihisar Belediye Başkanımız Sayın İsmail Yetişkin’e, Belediye işçilerimize ve VEFA Destek gruplarına teşekkürlerimi sunuyorum. ‘Önce sağlık’ diyerek, bu süreci bizler hükümetimizden aldığımız güçle, Sayın Yetişkin de Seferihisar Belediyesi’nin imkânları doğrultusunda hep birlikte sağlıkla atlatalım istiyoruz” şeklinde konuştu.

HİZMET İMKÂNI OLMAYAN BİR YAPI

2 yıllık süreçte Seferihisar Belediyesi hakkında genel bir değerlendirmede bulunan Başkan Aydın “Seferihisar Belediyesi’nin 2009-2019 yılları arasında uyguladığı hizmet politikasını hatırlamadan bugünleri anlamak mümkün değildir. İlçemizin yıllarını ipotek altına alan satışlar, orta vadede Seferihisar Belediyesi’nin olacak olan otellerin satılması, elde edilen gelirin düzgün kullanılmaması bizi bu çıkmaza getirmiştir. Sayın Yetişkin CHP İlçe Başkanlığı yaptığı o süreçte ilçe menfaatlerine katkı sunulacak hassas bir şekilde itiraz etseydi, tepkisini koyabilecek bir duruş sergileyebilseydi bugün farklı bir Seferihisar konuşulabilirdi. Ancak bilinçsiz satışlar ve devam eden hoyratça harcamalar Seferihisar Belediyesi’ni ilçenin çevre temizliğini dahi İzmir Büyükşehir Belediyesi ekiplerine yaptırtan, hizmet imkânı olmayan bir yapı haline getirmiştir. Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür. Bizler bunları unutmayacağız, unutturmayacağız.” dedi.

GEÇMİŞTE YAPILAN HATALAR DEVAM EDİYOR

“Şu anki yönetim anlayışı geçmişten hiç ders almamış aynı bir sistemdir devam ediyor.’’ diye sözlerine devam eden Seferihisar AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın, ‘’Uzun vadeli hesap yapılamadığı için de bugün Seferihisar Belediyesi personel maaşlarını ödeyemez bir ekonomik sıkıntı içerisinde boğuşuyor. Personelin bir kısmını İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne geçişini sağlayarak, personel giderlerini azaltmak için küçük hamleler yapıyor. Ekonomik olarak durum böyle olunca vatandaşlarımızın taleplerine karşılık veremeyen Seferihisar Belediyesi sorumluluktan kaçarak, çok basit bir problemde dahi sorumluluğu İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne atıyor. Üzülerek söylüyorum ki; Seferihisar Belediyesi kendi mali yapısıyla somut proje üretmesi mümkün olmayan, tabiri caizse ‘taşıma suyu ile değirmen döndürmeye çalışan’ bir yönetim modeliyle, yalnızca günü kurtaran bir kurum halini almıştır. Büyükşehirden hizmet ve para gelmediği müddetçe kendi öz kaynakları ile Seferihisarlının taleplerini cevap veremeyeceği açıkça ortadadır. Dolayısıyla bu sürdürülemez yapı, önceki dönemlerin yanlış yönetim politikasının sonucudur. Tunç Soyer ile başlayan, İsmail Yetişkin ile devam eden, ilçe olarak bizi bu noktaya getiren idari anlayıştan Seferihisar’a hizmet beklemek gerçeklerden uzak bir beklentidir. Kısaca söylemek isterim ki boşa giden koskoca 2 dönemin ardından, devam eden yanlış politika ile Seferihisar’ın 2 yılı da heba olmuştur. Ne yaptınız, hangi yatırımı getirdiniz ilçemize dediğimizde, hep bahanelerin arkasına sığınılan cümleler kullanılması, bu güzel ilçe adına da üzücü bir durumdur” şeklinde konuştu.

AK PARTİ HÜKÜMETİ SAYESİNDE BELEDİYE KASASINA 9 MİLYON LİRA GİRDİ

Seferihisar Belediyesi’nin ‘Yetişkin sözünü tuttu, 30 yıl sonra Belediye borçlarından kurtuldu’ başlıklı haber bültenine de değinen Başkan Aydın “Seferihisar’da Tunç Soyer dönemiyle başlayan algı siyaseti, İsmail Yetişkin döneminde de maalesef hizmet siyasetine dönmedi. Seferihisar Belediyesi üretemediği ve tasarruf dönemine giremediği için, 2020 yılının sonunda Sığacık’taki, belediyemize ait, elimizde en son kalan mülkiyetleri de tüm tepkilerimize rağmen satmıştı. Arkasından bir belediye basın bülteni ‘Yetişkin sözünü tuttu, 30 yıl sonra Belediye borçlarından kurtuldu’ başlıklı bir haber ile satış unutturulmaya çalışıldı. Mali anlamda son yıllara baktığımızda belediyemiz, 2018 yılında 57 milyon lira gelir elde etmişken, borcumuz artarak 108 milyon liraya ulaşmış, 2019 yılında ise 71 milyon lira gelirin önceki yıla göre artmasına rağmen net borcumuz 131 milyon lira olmuştur. Geçen yıla baktığımızda ise 69 milyon lira belediyemiz kasasında gelirimiz var ancak borcumuz 164 milyonun üzerine çıkıyor. Sadece geçmiş son üç yıla baktığımızda, belediyemiz her sene düzenli olarak borcunu ortalama 25 milyon lira önü kesilemeyecek bir biçimde arttırıyor. Defalarca meclis toplantılarında meclis üyelerimiz dile getirdi. Acil önlem planı alalım yoksa bu korkunç bir şekilde büyüyen bir yapı halini aldı deniliyor. Ancak Belediyemiz bu konuda tedbir almaktan kaçıyor. Bu mantıkla gidildiğinde, Seferihisar Belediyesi 2024 yılı sonunda borcunu 250 Milyon liranın üzerine çıkartmış olacak. Seferihisar Belediyesi’nin satıştan sonra ödemek zorunda kaldığı 26 milyon liralık borç ise hükümetimizin yapılandırmaları sayesinde 17 milyon liraya düşerek yalnızca Belediyenin vergi borcu kapatılmıştır. Yani Seferihisar Belediyesi AK Parti hükümeti sayesinde vergi yapılandırmalarından 9 milyon lira fayda sağlamıştır” dedi.

  • HEMŞEHRİLERİMİZ UMUDUNU KESTİ, YÜZÜNÜ BİZE DÖNDÜ

Son olarak AK Parti Teşkilatı olarak Seferihisar’a getirilen yatırımlardan sonra vatandaşların memnuniyetine değinen Başkan Aydın; “Sadece asfalt ve beton hizmeti değil, vatandaşlarımızın sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşaması adına hizmetler getiriyoruz. Biz yaptıklarımızı konuşuyoruz, yatırımlarımızı konuşuyoruz. Laf ola beri gele değil son iki yılda ilçemize 100 milyon liranın üzerinde yatırım yaptık, projelerimiz devam ediyor. Teşkilatımızla birlikte durmuyoruz, yorulmuyoruz, çalışıyoruz. Laf değil icraat üretiyoruz. Çünkü ilçe sakinlerimiz artık her şeyin farkında, boş laflara karınları tok. Seferihisar’da yaşayan vatandaşlarımız artık Büyükşehir ve ilçe belediyesinden umudunu kesmiş ve yüzlerini bizlere dönmüş durumda. Çünkü biz devletimizin sıcak ve şefkatli elini, hükümetimizin gücünü Seferihisar’da yaşayan vatandaşlarımıza hissettirdik. AK Parti hükümeti olarak Seferihisar’a, 2 yıl içerisinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Seferihisar Belediyesi’nden daha fazla yatırım yaptık. Seferihisar’ın ortak akılla hizmet almasını ve burada yaşayan vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda ilçemize katkı sunmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

  • BAŞKAN AYDIN, YETİŞKİN’İ İLÇE TURUNA DAVET ETTİ

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin’in bazı sorunları yerinde tespit etme adına birlikte ilçe turuna davet eden AK Parti’li Başkan Aydın “Bugün Seferihisar yollarından, parklarına, temizlik işlerinden alt yapısal sıkıntılarına kadar belediyenin yetki ve sorumluluğunda olan birçok hizmetin eksik olduğunu görüyoruz. Sayın Yetişkin’in ‘hizmet videosu’ paylaşımındaki yorumlara baktığımızda, vatandaşlarımızın ilçemiz hakkındaki düşüncelerini açık ve net bir şekilde görüyoruz. Ben kendisini birlikte ilçe turuna davet ediyorum. Mahallelerimizdeki yolların durumundan tutun, temizlik, trafik, otoparka, Akarca’daki kanalizasyon mağdurlarına kadar geniş bir başıboşluk, hizmetsizlik durumu mevcut. Sığacık’taki tsunami mağdurlarına destek önergesini reddeden İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne sırtını dayamak suretiyle yapılan politika yerine, inisiyatif ve sorumluluk alan bir belediye anlayışıyla kuşkusuz ilçemiz sorunlarının çözümü açısından faydalı olacaktır” dedi.

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!