hygge yaşam felsefesi nedir – nasıl uygulanır

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Danimarkalılar higgelig sever. Hygge yaşam tarzı sadece yaşayan bir trend değil, aynı zamanda Danimarka kültürünün önemli bir parçası haline geldi ve Danimarka yaşamının birçok farklı alanını etkiledi.
Hygge veya hyggelig ne anlama geliyor?

Kesin konuşmak gerekirse, iki terimin anlamı hiçbir şekilde tanımlanamaz . Güvenlik, konfor ve sıcaklığın bir karışımıdır. Norveç’te ortaya çıkan eğilim, özellikle Danimarka’da güçlendi. İskandinav mobilya stili ile Japandi stilinin Japon sadeliğini birleştiren bir yaşam tarzı, yaşayan bir trend haline geldi. Türkiye’de hygge kelimesinin tam bir terimi olmamasına rağmen yaşam felsefesini benimseyenler oldukça yükseldi…

hygge yaşam felsefesi nasıl uygulanır

Hygge ev mobilyaları, canlı renkler ve biraz mizah ile karakterizedir. Çünkü İskandinavlar kışın uzun ve karanlık mevsiminden kaçmaya çalışırlar. Zorlu ve karanlık günlere rağmen, İskandinav yaşam tarzı sürekli olarak olumlu, rahat, cana yakın ve yenilikçi olarak görülüyor. Kuzey halkının temel tutumuna rahatlık denir ve bu tam olarak hygge’nin ifade etmesi gereken şeydir. Yatıştırıcı şeylerin sevinci, hygge bir yaşam ve yaşam tarzı ile ifade edilir.

Hygge kalpte başlar

Hygge bir yaşam felsefesine doğru ilk adım kendinizle başlar, örneğin yavaşlamak önemli bir kısımdır. Ara vermeden Netflix veya TV‘de en sevdiğiniz dizileri izlemek yerine iyi bir kitap okuyun.
Hareketli veya slow müziklerden ziyade chill-out adlandırılan Rahatlatıcı müzikler dinleyin, kendinize zaman ayırın ve kendinizi şımartın, en küçük deneyimleri yoğun bir şekilde algılayın, Hygge yaşam felsefesi budur. Koşuşturma, stres ve heyecan ortadan kaldırılmadır. Evde rahat bir iç mekan buna yardımcı olur. Bu, örneğin rahatlatıcı bir karaktere sahip aydınlatma ile oluşturulur. Hoş bir ortam yaratan çok sayıda mum veya kısılabilir ışık. Sıcak renk sıcaklığı ile en iyisi. Hygge ayrıca büyük ölçüde doğal malzemelere ve rustikliğe, duyularımızı harekete geçiren dekoratif parçalara dayanır. Doğa da renk tasarımında önemli bir rol oynar. Kahverengi, yeşil, mavi, gri ve siyah tonları gibi doğal renkler ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

Kendi hayatınızı nasıl daha hygge yapacağınıza dair daha fazla ipuçları

Sadece Aşk değil, Hygge de mideden geçer. Hygge aynı zamanda örneğin iyi yemekle birlikte olmaktan zevk almak anlamına da gelir. Hygge yemekleri tatlı olmayı sever ve çoğunlukla çocukluğumuzdan kalma güzel anıları çağrıştırır. Örneğin, sıcak bir kakao, harika kokulu tarçınlı rulolar veya basit bir pasta, arkadaşlarınızla ve ailenizle vakit geçirmenizi sağlar. Ama kahve aynı zamanda hayatı hyggelig yapar. Bu nedenle, örneğin İskandinavların sadece en mutlu insanlar değil, aynı zamanda kahve tüketimi konusunda da çok ileride olmaları şaşırtıcı değil.

Hyggelig kendi giyim tarzınızı da yapabilirsiniz. Aynısı mobilya trendi için de geçerlidir: konfor ve minimalizm önce gelir. Birkaç parlak renk, bunun yerine kalın bir eşarp gibi rahat aksesuarlarla ince görünümler. Hygge giyim tarzı, örneğin yün kazakları ve gündelik hırkaları içerir.

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!