İşletmenizi Küresel Kitleye Bağlayın, İçerik Çevirmenliği

featured
İçerik Çevirmenliği
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyada İngilizce konuşan yaklaşık 1,5 milyar insan var. Bu kulağa çok büyük bir miktar gibi gelse de ve öyle, hala İngilizce bilmeyenlerden çok daha fazlası var. Bazı tahminlere göre, dünya çapında İngilizce okuyamayan veya yazamayan 5 milyardan fazla insan var. Bunu bilerek, işletmeniz küresel bir kitleye bağlanmaya, iletişim kurmaya, pazarlamaya ve satış yapmaya gerçekten hazır mı? Değilse, bir çeviri hizmeti gerekli olabilir. Pazarlama çeviri hizmetlerinin faydalarını keşfedin ve şirketinizin içeriğini çevirmenin nasıl büyüme, kâr ve dünya çapında genişleme anlamına gelebileceğini görün.

Web sitesi içeriğini çevirmenin en önemli nedenlerinden biri daha geniş bir kitleye ulaşmaktır. Müşterileri ve trafiği artırmanın birçok yolu vardır, ancak en belirgin yollardan biri potansiyel müşteri havuzunuzu genişletmektir. Şu anda yalnızca İngilizce konuşan potansiyel müşterilere hizmet veriyor olabilirsiniz. Ancak bu sınırlayıcı olabilir.
Müşterilerinizden bazıları İngilizce konuşsa da ana dilleri olarak İngilizceyi tercih etmeyebileceklerini unutmayın. Birden fazla dil konuşan insanlara ulaşmak ve onlarla bağlantı kurmak önemlidir. Çeviri için doğru dillere karar vermek, kralbet büyük ölçüde bulunduğunuz yere bağlı olacaktır. Şirketiniz Teksas’ın birçok sakininin İspanyolca konuştuğu bir bölgesinde bulunuyorsa, web sitesi içeriğini İspanyolca’ya çevirmek mantıklı bir adımdır. Türkiye’de yaşıyorsanız ancak Rus turistleri cezbetmeye çalışıyorsanız, içeriği İngilizce veya Rusça diline çevirmek daha iyi bir fikir olabilir.

Potansiyel Müşteri Tabanını Genişlet

Bir web siteniz varsa, SEO ile zaten aşina olabilirsiniz. Arama motoru optimizasyonu , çevrimiçi bir varlık oluşturmanın ve çevrimiçi olarak organik olarak bulunmanın önemli bir parçasıdır. Web sitenizi arama motorları için optimize etmek için bir strateji, çevrimiçi kullanıcıların içeriğinize gitmesine yardımcı olan anahtar kelimeler kullanmaktır. Ancak, yalnızca tek bir dilde anahtar kelimeler kullanıyorsanız, uluslararası arama motorlarında kolayca bulunamazsınız.
Google genellikle nihai arama motoru olarak kabul edilirken, tüm kullanıcıların Google.com’a gitmediğini unutmayın. Aslında, örneğin onların ülkeye özgü varyantları, birçok go Google.de , Almanya için ve Google.no Norveç,. Belirli bir ülkedeki insanlara ulaşmaya çalışıyorsanız, onların arama motorlarını ana dillerinde kullanmalarını bekleyin.

Birden Fazla Dilde SEO Anahtar Kelimeleri Kullanın

Profesyonel çeviri hizmetleri , içeriği denizaşırı arama motorlarına uygun anahtar kelimeleri içerecek şekilde çevirmenize yardımcı olabilir. Evde kullandığınız anahtar kelimelerin uluslararası tercüme edildikten sonra farklı olabileceğini unutmayın. Yeni bir dilde arama motorları için optimize edilmiş olması için web sitesi içeriğini çevirebilen çevirmenlerle çalışmak isteyeceksiniz.

Küresel bir Pazar Yerinde Gücünü Göster

Firmanızı Küresel Bir Kitleye Ulaştırın

Küresel bir pazarda rekabet edebileceğinizi göstermek istiyorsanız, şirketinizin dünya pazarlarının her zaman Türkçe olarak yönlendirilmediğini de kabul etmesi gerekir. Dünyanın neresinde iş yapmak istediğinize bağlı olarak, birden fazla dilde yeterlilik göstermek inanılmaz derecede yardımcı olabilir.
Büyük uluslararası işletmelerin birden fazla dil konuşan yöneticileri işe alması yaygındır. Bu akıllıca bir hareket olsa da, bu çok dilli hüner her zaman şirketin web sitesine yayılmaz. Japonca, İspanyolca veya Fransızca konuşabilirsiniz, ancak potansiyel tedarikçileriniz, müşterileriniz ve distribütörleriniz bunu bilecekler mi?

Uluslararası olarak satılabilecek bir ürün taşıyabilirsiniz, ancak denizaşırı mağazalar ve satıcılar bu gerçeği anlamayabilir. Türkiye’de yürüyüş ekipmanı üretiyorsanız ve ürünlerinizi İsviçre yürüyüş mağazalarında sunmak istiyorsanız, kelimenin tam anlamıyla onların dilini konuşmanız gerekir. Web sitenizde şirketinizin birden fazla dilde iletişim kurduğunu gösterirseniz, kişilerin size ulaşma ve soru sorma veya işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinme olasılıkları çok daha yüksek olacaktır.

Uluslararası Genişlemeye Hazırlanın
İnternetin gelişiyle dünya bir gecede küçüldü. Bugün İzmir’de küçük bir işletme sahibinin Almanya’daki alıcılara örme atkı satmayı düşünmesi garip değil. Hepimiz dünyanın her yerinden insanlarla hızlı bir şekilde iletişim kurabiliriz ve her zaman uluslararası genişleme potansiyeli vardır.

Ancak, işinizi denizaşırı ülkelere genişletmek için uluslararası bir varlığınızın olması gerekir . Bunu yapmanın yollarından biri, birden fazla dile çevrilmiş içeriğe sahip olmaktır. Berlin’de bir mağaza açmadan veya Şanghay’da ikinci bir ofis merkezi kurmadan önceki aylarda, mümkün olduğunca yerel dilde içerik oluşturmaya odaklanmalısınız. Broşürler veya reklam metni için pazarlama çevirisi gerekli olabilir, ancak kartvizitler ve blog içeriği gibi şeyleri unutmayın. Bir çeviri hizmeti, işletmenizin bir sonraki hedefine genişlemeye hazır ve hazır olmasını sağlayabilir.

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!