Kilo vermek için en iyi sporlar

featured
Kilo vermek için en iyi sporlar
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kilo vermek isteyenler bunu diyet ve spor yaparak yapabilir. Kilo vermek için en iyi sporlar. Vücudun kilo vermesi için besinlerle tüketilenden daha fazla enerji kullanması gerekir. Bu nedenle egzersize ek olarak dengeli beslenmeye de dikkat edilmesi önerilir. Zindeliği artırmak ve aynı zamanda kilo vermek için kullanılabilecek çeşitli sporlar vardır.

Spor ne sıklıkla ve ne kadar süreyle yapılmalıdır?

Ne kadar egzersiz gerektiğine dair herkese uyan tek bir cevap yoktur, çünkü bu öncelikle bireyin fiziksel durumuna bağlıdır. Spora yeni başlayanlar için, gerekli dayanıklılığı oluşturmak için ilk başta yavaş başlamak önemlidir. Günde 20 dakika yeterlidir.

Uzun vadede, fiziksel aktivite günde en az yarım saat olmalıdır. Çalışmalar, daha kısa ve sık seansların yağ yakmada uzun seanslara göre daha etkili olduğunu göstermiştir. Bu nedenle, 90 dakikalık bir birimden günde üç tane 30 dakikalık birimi dahil etmek daha iyidir. Günlük sporu günlük çalışma hayatında uygulamak genellikle zordur, ancak haftada iki kez spor yapmak zaten kilo vermeye yardımcı olur. Ancak istenen hedefe ulaşılması daha uzun sürer.

Kilo vermek için hangi sporlar uygundur?

Kas ve kuvvet antrenmanı tanımlanmış kasları oluşturmak için uygunken, dayanıklılık sporları kilo vermek için idealdir. Burada mümkün olduğu kadar uzun süre spor performansı yapılmalı ve ardından hızlı bir yenilenme gerçekleşmelidir. Kilo vermek için en az 30 dakika düzenli olarak dayanıklılık antrenmanı yapılmalıdır.

Yüzme, bisiklete binme ve koşu gibi klasik sporlar özellikle yeni başlayanlar için uygundur.

Kilo Vermede En Etkili Sporlar

  • Nordik yürüyüş

Nordik yürüyüş, kilo vermek için en sağlıklı sporlardan biri olarak kabul edilir ve yeni başlayanlar için idealdir. Bu eklem dostu spor, aşırı kilolu kişiler için de uygundur çünkü ayaklar ve dizler üzerindeki stres, koşuya göre çok daha azdır. Nordik yürüyüş sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırır ve kalbiniz ve dolaşımınız için iyidir.

not: Tüm olumlu etkilere ulaşmak için doğru tekniğe bağlıdır.

  • Yavaş koşu yapmak

Jogging, birçok avantajı olan kilo vermeye uygun bir spordur: Koşu ayakkabısı dışında başka bir spor ekipmanına ihtiyaç duymazsınız, spor salonuna gitmenize gerek kalmaz, bu da zamandan ve paradan tasarruf sağlar, ayrıca harcama yapabilirsiniz. temiz havada zaman. Metabolizma, ilave oksijen alımıyla uyarılır ve baş ağrıları ve yorgunluk giderilir. Koşu, dayanıklılığı artırır ve kalori tüketimini artırır. Jogging yaparken, tempo kendi ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilir. Yaralanmayı önlemek için yavaş başlayın ve kademeli olarak artırın.

  • Bisiklete binmek

Bisiklete binme özellikle yeni başlayanlar ve yavaş antrenmana başlamak isteyenler için uygundur. Bisiklet sürerken eklemler korunur ve birçok kalori yakılır . Ayrıca kaslar güçlendirilir ve kardiyovasküler sistem güçlendirilir.

Bisiklete binme, örneğin işe gitmek için bisiklete binmek gibi, günlük yaşama da kolayca entegre edilebilir. Doğada bisiklete binmeye ek olarak, spor salonunda spinning veya egzersiz bisikleti üzerinde eğitim de yapılabilir.

Yüzmek

Yüzme aynı zamanda kilo vermek için en etkili sporlardan biridir. Yüzme özellikle eklemler için naziktir ve fazla kilolu insanlar için çok uygundur, çünkü suyun kaldırma kuvveti nedeniyle vücut ağırlığı onda bire düşürülür .
Yeni başlayanlar için 20 ila 30 dakikalık bir eğitim seansı önerilirken, ileri düzey kullanıcılar bir ila bir buçuk saat yüzmelidir. Yeni başlayanlar kurbağalama ile başlamak ve yavaş yavaş sırtüstü gibi diğer stilleri denemek için en iyisidir. Tek yüzmek sizin için çok sıkıcıysa, su sporu kursuna da katılabilirsiniz.

  • Adım aerobik

Step aerobik, tüm vücut egzersizi olarak çok popülerdir. Bu aerobik form, basamak kombinasyonlarına dayanmaktadır ve eğitim sırasında özel koreografiler uygulanabilir.

Hem yeni başlayanlar hem de ileri düzey kullanıcılar için hemen hemen her spor salonunda aerobik dersleri verilmektedir. Grup hissi, motivasyonda ek bir artış sağlar.

  • Zumba

Trend sporu Zumba, Latin Amerika ritimlerini motive etmek için çeşitli hareketlerle antrenman sırasında yüksek bir eğlence faktörü sağlar. Tüm vücut koreografilerle eğitilir ve yağ kaybı uyarılır. Orta ve yüksek stres arasında geçiş yaparak kalori tüketimi de artar.

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!