Metin Sarıcan Kimdir

featured
Metin Sarıcan
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Üsküdar’da mütevazi dört çocuklu bir ailenin en küçüğü olarak dünyaya geldi. İlk öğretimini Çengelköy’de liseyi Beylerbeyi Lisesi’nde bitirdi. Küçük yaşlardan itibaren müziğe karşı olan ilgisi ve yeteneği hem ailesi hem çevresi tarafından fark edildi.

İlkokuldan itibaren özel ve gün gecelerde öğretmenlerinin ısrarıyla sahneye çıkıp şarkılar söylediği için popüler bir öğrenci oldu. Lise yıllarında piyano öğrendi. Bu yıllarda amatörce müzikle ilgilendi. Müziğe olan ilgisi ağır basınca liseyi bitirip Açık Öğretim Fakültesi’ne devam ederek aynı zamanda sahne çalışmalarına başladı.

Metin SARICAN Kimdir?

Vatani görevini Bitlis’de ordu evinde yaptı. Yaz aylarında ordu evi bahçesinde yaptığı proğramlar şehir halkı tarafından duyulup çok sevildiği için ilgi odağı oldu. Hayran kitlesi bile oluştu. Komutanları dahil olmak üzere imza almak ,tanışmak ve hatıra fotoğrafı çektirmek için onlarca kişi ordu evine akın etti. Orada hatıra olarak yaptığı sahne kaydı bir şekilde elde edilip Bitlis kasetçilerinde satıldı. Bu dönemde ilk bestelerini yapmaya başladı. Askerlik sonrası birkaç eseri çeşitli sanatçılar tarafından albümlerde yorumlandı.

Kendi bestelerinden oluşan ilk albümünü 2002 yılında çıkardı. Uzun süren bir sessizliğin ardından söz ve müziği Hakan Altun ‘a ait yeni singlel çalışması ile yeniden dönüş yaptı.

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!