Müjde Evcil Hayvanlarımızı Artık

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evcil hayvanlar, aşı karnesi olma şartı ile otobüslerde, sahibinin oturduğu koltuğun önünde ya da kucağında seyahat edebilecek.
Ulaştırma Bakanlığı’nın Karayolu Taşıma Yönetmeliği’nde değişiklik yapan yeni yönetmelik, 10 Ocak tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı. Yeni yönetmeliğe göre, otobüslerde aşı karnesi olması şartıyla kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanlar sahibinin oturduğu koltuğun önünde ya da kucağında taşınabilecek.

Kurala uymayan yetki belgesi sahibine 2 uyarı cezası

Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmeliğe göre; aşı karneli kedi, köpek (tehlike arz edenler hariç) ve kuş (saka, muhabbet kuşu veya kanarya) gibi evcil hayvanlar, özel kafesleri kilitli olmak koşuluyla, bagaj taşımaya mahsus bölümün dışında hayvan sahibi yolcunun kucağında veya oturduğu koltuğun önünde de taşınabilecek. Gerekli hallerde, yolcu alınmaksızın evcil hayvanların taşıtın içinde taşınabileceği özel sefer de düzenlenebilecek. Bu kurala uymayan yetki belgesi sahiplerine, 2 uyarı cezası verilecek.

Daha önceki yönetmelikte, özel kafeslerinde kedi, köpek ve kuş gibi evcil hayvanların bagaj taşımaya mahsus bölümlerde izin veriliyordu.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

En son haberler ve güncellemeler için size bildirimler göstermek istiyoruz.
Dismiss
Allow Notifications