Pompa Cep Yakmaya Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akaryakıt Fiyatları Durdurulamıyor

Rusya-Ukrayna savaşının başlamasıyla yükselişe geçen akaryakıt fiyatları yüzünden pompa cep yakmaya devam ediyor. Rusya’ya AB üye ülkeleri ve ABD’nin uyguladığı ambargolar sonrası, Rusya petrol ve petrol ürünleri kozunu oynamaya devam ediyor. 50 gündür devam eden savaş nedeniyle brent petrol bugün itibarıyla 111 dolardan satışa sunuluyor. Petrol fiyatlarında yaşanan hareketlilik nedeniyle ülkemizde de araç sahipleri kara kara düşünüyor. Motorinin litresinin 20 lirayı geçtiği ve benzinin ise 20 liraya yaklaştığı ülkemizde, akaryakıta bu geceden itibaren 1 lira 79 kuruşluk zam geleceği konuşuluyor.

Zamlı Tarife Bu Gece Yarısı Yansıyacak

Geçtiğimiz günlerde akaryakıt fiyatlarına 1 lira 4 kuruşluk bir indirim gelmesiyle araç sahipleri, pompaya yansıyan fiyatların düşeceğini umuyordu. Ancak 16 Nisan 2022 tarihinde güncellenecek satış fiyatıyla motorinin litresi 1 lira 79 kuruş artarak, 21 liraya yaklaşacak. 3 büyük şehrimizde güncel akaryakıt fiyatları şöyle:

İSTANBUL

İstanbul’da yapılan indirim sonrası motorinin litresi 20.21 TL’den,

Benzin ise 19 liralık litre fiyatıyla satışa sunuluyordu.

ANKARA

Başkentte güncel motorinin litre fiyatı 20.31 TL’den,

Benzin ise 19 lira 12 kuruştan depoya ulaşıyordu.

İZMİR

İzmir’de motorin litre fiyatı 20 lira 31 kuruştan satılırken,

Benzin ise 19 lira 11 kuruşluk fiyatıyla akaryakıt istasyonlardan satılıyordu.

Zam Furyası Devam Edeceğe Benziyor

İşlenmiş petrol ürünlerinin değişen fiyatları ve dalgalanan dolar kuru nedeniyle akaryakıt fiyatlarına sık sık Akdeniz Piyasasına üye rafineler tarafından zam uygulanıyor. Küresel anlamda yükselen fiyat politikalarından ülkemizde maalesef nasibini alıyor. Küçük oranlarda akaryakıt ürünlerine indirim gerçekleşse de, uzun vadede petrol ve petrol ürünlerinde ciddi yükselişin devam edeceği bekleniyor.

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!