Putin Savaşa Devam Edeceklerini Açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Barış Umutları Suya Düştü

48 gündür devam eden Ukrayna-Rusya savaşında tarafların barış için masaya oturacağı beklenirken, Putin savaşa devam edeceklerini açıkladı. Milyonlarca Ukraynalı’nın ülkesinden göç ettiği Ukrayna’dan gelen korkunç görüntüler dünyayı ayağa kaldırmıştı. İşkence ve tecavüz haberlerinin geldiği ülkede sokaklar öldürülmüş sivillerin cesetleriyle dolu. Amerika, Avrupa Birliği’ne üye ülkeler ve bir çok devletin Rusya’ya yaptırım kararları almasına rağmen Rusya bir türlü geri adım atmıyor. Başlangıçta bir kaç günde Ukrayna’yı işgal edeceğini düşünen Rusya hem sivil direnişin hem de dünyanın tepkisiyle neye uğradığını şaşırdı. Türkiye’nin arabulucuk yaptığı iki ülke masadan ılımlı mesajlarla ayrıldı. İstanbul’da yapılan barış müzakereleri sonrası iki tarafında barış için kesin bir adım atacağı düşünülürken, Vladimir Putin yaptığı açıklamayla adeta dünyaya meydan okudu.

İzole Olmadan, Ortaklarla Yola Devam Dedi

Putin yaptığı açıklamasında, Ukrayna ile savaşmaya mecbur kaldıklarını yineledi. Kendi ülkesinde bile savaş protestolarının yaşandığı Putin, bir kez daha haklılıklarına vurgu yaparak, Ukrayna’da askeri operasyon düzenleyerek Rusya’yı koruyoruz, başka seçeneğimiz yoktu. Operasyonumuz başarıya ulaşana dek sürecek, durmayacağız.” dedi. Ülkesine bir çok alanda yapılan yaptırımlara boyun eğmeyeceklerini söyleyen Putin, Kendimizi izole etmeyeceğiz. Modern dünyada kimse katı bir şekilde tecrit edilemez. Etkileşimde bulunmak isteyen ortaklarımızla çalışacağız.” sözleriyle dost ülkelere işbirliği çağrısı yaptı.

Özel Askeri Operasyonlar Sırada Sinyali

Ukrayna’da istedikleri başarıyı bir türlü yakalayamayan Rusya yaptırımlar ve verdiği kayıpların yanı sıra ekonomik çöküntüyle de savaşıyor. Ukrayna’da sivil direnişi bir türlü yıkamayan Ruslar özel operasyonlar yaparak savaşı bitirmeye çalışacağının sinyallerini verdi. Putin verdiği demeçte, “Ukrayna’daki savaşı özel askeri operasyonlarla kazanacaklarına süphelerinin olmadığını” belirterek, savaştan vazgeçmeyeceklerini tüm dünyaya duyurdu.

 

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!