Bizi Sosyal Medyada Takip Edin!... Yararlı Bilgiler

Seferihisar'ı Sevindiren Haber | His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası...His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası…

21 Ocak 2021 - 08:31
Radyo Dinle

Seferihisar’ı Sevindiren Haber

SEFERİHİSAR’A KÜTÜPHANE MÜJDESİ, SEFERİHİSAR’IMIZA ÇOK YAKIŞACAK, SEFERİHİSAR YEŞİLLENİYOR, GÖDENCE GÖLETİ 2021’DE TAMAMLANIYOR, ÜRKMEZ SANAYİ SİTESİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI, SEFERİHİSAR’DA VERGİ DAİRESİ İÇİN KOLLAR SIVANDI Başlıklarıyla Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın’ın Yoğun Temposunu Sizler İçin Biz Bir Satıra Sığdırdık

Son Güncelleme :

08 Ekim 2020 - 0:21

127 kişi
AKTAS WEB
Seferihisar’ı Sevindiren Haber

SEFERİHİSAR’A KÜTÜPHANE MÜJDESİ!

İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta’yı ziyaret eden AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Seferihisar’da çalışmalarına başlanan modern kütüphanenin çok kısa sürede tamamlanacağını ve hizmete açılacağını müjdeledi.
AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta’yı ziyaret etti. Müdür Karaçanta, Seferihisar’da çalışmalarına başlanan kütüphanenin yakın zamanda tamamlanması için gerekli işlemlerin yapıldığını söyledi.
Seferihisar’a yapılacak kütüphane ile ilgili çok heyecanlı olduklarını dile getiren AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, “Seferihisar’ımızın modern bir kütüphaneye ihtiyacı var. Bu konu ile ilgili daha önce yaptığımız görüşmeler sonucunda İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz de sağ olsunlar çalışmalara başladı. Kendilerine bu konudaki hassasiyetlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

SEFERİHİSAR’IMIZA ÇOK YAKIŞACAK

Aydın, süreç ile ilgili şu bilgileri verdi: “Faaliyetlerini geçici olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü binasında yürüten İcra Müdürlüğümüz bu ay içerisinde yeni Adalet Sarayı binamıza taşınarak hizmete girecek. İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Murat Karaçanta bizlere oradaki alanı kütüphane için tahsis etmişlerdi. Süreç ile ilgili bilgi almak için bugün tekrar kendileri ile görüştük. İcra Müdürlüğü taşınır taşınmaz kütüphanenin tamamlanacağı müjdesini aldık. Yeni modern kütüphanemiz Seferihisar’ımıza çok yakışacak.”

SEFERİHİSAR YEŞİLLENİYOR!

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Seferihisar’da yaz aylarında çıkan yangınlar sonrasında zarar gören alanların yeşillendirilmesi ile ilgili harekete geçti. Temmuz ve Ağustos aylarında çıkan ve ilçeye büyük zarar veren orman yangınlarından sonra Seferihisar’da planlanan yeşillendirme çalışmaları için İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince’yi ziyaret eden Aydın, konu ile ilgili bilgi aldı.
Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Başkan Aydın, “Temmuz ve Ağustos aylarında ilçemizde çıkan yangınlar, maalesef ormanlarımıza zarar vermiş olup, yeşil doğamızın canını yakmıştır. İzmir Orman Bölge Müdürlüğümüzle yaptığımız görüşme sonrasında yanan alanlarda temizlik çalışmalarının devam ettiğinin ve çalışmalar bitince alanların komple yeşillendirilmesinin gerçekleştirileceğinin bilgisini aldık. Daha yeşil bir Seferihisar için üzerimize düşen her göreve hazır olduğumuzu Orman Bölge Müdürümüze ilettik” ifadelerine yer verdi.

blank

Ne olmuştu?

Seferihisar’da geçtiğimiz temmuz ayında çıkan iki yangının ardından ağustos ayında da; Ekmeksiz Plajı yakınlarındaki ormanlık alanda yangın çıkmıştı. Ağustos ayında çıkan son yangında ormanlık alanın yanı sıra alevler, tatilcilerin park halindeki araçlarına da zarar vermişti.

GÖDENCE GÖLETİ 2021’DE TAMAMLANIYOR

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, DSİ 2. Bölge Müdürü Birol Çınar’ı ziyaret ederek, ilçedeki gölet ve barajlar ile ilgili bilgi aldı.
DSİ 2. Bölge Müdürü Birol Çınar’ı ziyaret eden AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, yapımı devam eden Gödence Göleti başta olmak üzere ilçedeki gölet ve barajlar ile ilgili bilgi aldı. Toplantının ana maddesi olan Gödence Göleti’nin 2021 Mayıs ayına kadar tamamlanacağı paylaşılırken, yanı sıra görüşmede Payamlı Göleti’nin de yükseltilmesi de konusu konuşuldu.

blank

Görüşme ile ilgili bilgiler veren Aydın, “Gödence Göleti, ilçemiz için çok güzel bir proje ve tamamlanmasını dört gözle bekliyoruz. Sayın Müdürümüz ile Payamlı ve Orhanlı göletleri ile ilgili de görüşmelerde bulunduk. Projeler, şüphesiz ki Seferihisar’ımıza fayda sağlayacaktır. Kavakdere Barajı’ndaki sulama borularındaki patlakların giderilmesinin de kısa sürede çözüme kavuşacağı bilgisini aldık. Yine Orhanlı Göleti için de çalışmaların titizlikle yapıldığını duymak bizleri çok mutlu etti” dedi.

blank

ÜRKMEZ SANAYİ SİTESİ İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, İzmir Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Başkanı Ali Aykut Tenğerli’yi ziyaret ederek, Seferihisar Ürkmez Bölgesi’nde planlanan sanayi sitesine uygun yer tespiti için bilgi alışverişinde bulundu. Ürkmez’in sanayi sitesine kavuşturulması için çalışmaların hızlandığını anlatan Aydın, “Bir kaç yer tespit ettik. Sanayi esnafı kardeşlerimiz ve vatandaşlarımızla istişare ederek onlar için en uygun yerde projelerimizin gerçekleşmesi için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.
Aydın sanayi sitesi yanı sıra Seferihisar’da yaşayan gezer göçer vatandaşların konut projesi için de Milli Emlak’a ait uygun yer görüşmelerinde bulundu.

SEFERİHİSAR’DA VERGİ DAİRESİ İÇİN KOLLAR SIVANDI

AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın, Seferihisar’ın ihtiyaçları arasında olan “vergi dairesi” için İzmir Vergi Dairesi Başkanı Ömer Alanlı’yı ziyaret etti.
Ziyaretinde Seferihisar’ın bir vergi dairesine ihtiyaç duyduğunu dile getiren AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Aydın, “Seferihisar’daki mal müdürlüğü artık ihtiyaçları karşılamakta yetersiz kalıyor ve bu sebeple ilçemizin vergi dairesine ihtiyacı var”diyerek talebini iletti.
Seferihisar’da vergi dairesi için uygun alan olarak hükümet konağının düşünülebileceğini de aktaran Başkan Aydın, “Şu an hükümet konağında olan adliye, bu ay içerisinde yeni yerine taşınacak ve orada vergi dairesi için uygun bir alan açılacak. İzmir Vergi Dairesi Başkanlığımız da uygun görürse adliyeden boşalan alana vergi dairesi yapılabileceğini kendilerine ilettik” dedi.

blank

AK PARTİ SEFERİHİSAR’DA YÖNETİM KURULU LİSTESİ AÇIKLANDI

Ahmet Aydın Başkanlığındaki AK Parti Seferihisar İlçe Yönetimi, AK Parti İzmir İl Başkanlığı ve Genel Merkez’den onay alarak göreve başladı…

blank

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın;
“7. Olağan Kongremiz’den sonra Seferihisar’da, yeni bir dönem yeni bir heyecan, yeni bir soluk ve büyük bir şevk ile, AK Partimizin gücü ve inandığımız tüm değerleri ile birlikte, Seferihisar’dan yakacağımız meşale ile hizmetlerimizle Seferihisar’ı kucaklayarak, 2023 hedeflerimize hızlı adımlar ile yürüyeceğimize inanıyorum.” dedi.
AK Parti Seferihisar Kadın Kolları Başkanlığı’na atanan Güler Boler hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Aydın;
“Geçtiğimiz pazartesi günü AK Parti Genel Merkez’e davet edilerek, Kadın Kolları Genel Başkanı Sayın Lütfiye Selva Çam tarafından ataması yapılan, AK Parti Seferihisar Kadın Kolları Başkanımız Sayın Güler Boler’e yeni görevinde başarılar diliyorum. Geçmiş dönemde bu bayrağın bugüne kadar gelmesi için çaba gösteren başkanlarımıza ayrıca teşekkür ediyorum. Kadın kollarının Güler Boler ile daha da güçleneceğine inancım tam, ilçemize hayırlı olsun.” dedi.

Kongre Süreçlerine de değinen Başkan Aydın;
“Kadın ve Gençlik Kollarımızın Kongre süreçleri, önümüzdeki ay tamamlanacak. AK Parti’nin Seferihisar’da başta Kadın ve Gençlik Kolları olmak üzere tüm teşkilatıyla yeni dönemde, sorunlara karşı her zaman olduğu gibi yapıcı yaklaşımıyla geliştirdiği metot ile ilçe siyasetine faklı bir soluk, bu güne kadar hiç görülmemiş bir vizyon getireceğine inanıyorum.” dedi.
Oluşturdukları Yönetim Kurulu listesinin Anadolu coğrafyasının tüm topraklarının harmanı olduğunu söyleyen Başkan Aydın;
“Geçmiş yönetimlerde görev almış parti teşkilatımızın mensupları ile birlikte, aramıza yeni katılan arkadaşlarımız özellikle dinamik ve heyecanlı yeni yüz, yeni soluk gençlerimiz var. Genç bir listeye sahibiz. Dolayısıyla gücümüz taze kanımızdandır. Birlik ve beraberliğimizden doğan güç ile gece gündüz çalışarak, azim ve kararlılık ile davamızı hak ettiği yere taşıyacağımızdan hiç bir şüphem yok. AK Parti’yi Seferihisar’da daha da kurumsallaştıracağız. Hizmet noktasında düzgün bir sistem üzerine inşa ederek, gündemin nabzını tutan, ilçemizin sorunlarına karşı duruşu ve hedefi belirlenmiş bir yönetim sistemi hazırlıyoruz. Bu sayede bizden sonraki nesillere de çok güçlü bir zemin hazırlamış olacağız. Rabbim hepimizin yar ve yardımcımız olsun. ”diye konuştu.

AK Parti Seferihisar Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

 • AHMET AYDIN
 • ASLIHAN ÖZŞAHİN
 • BATUHAN TÜRER
 • EMRAH ÖNDER
 • FADİME SİBEL YILMAZ
 • FİKRİYE EVİN
 • GÜLPERİ AKKAYA
 • HARUN İNAL
 • HURİYE CEVHERLİ
 • KAZIM GÜLPINAR
 • MEHMET İPEKÇİ
 • MURAT ÖZLÜ
 • RIDVAN BAŞLI
 • SERCAN ÖZTÜRK
 • ÜMİT YEŞİLYURT

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
blank