Sibel Ünli’nin Arkadaşlarından Açıklama Geldi…

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat bölümü 3. sınıf öğrencisi Sibel Ünli, geçtiğimiz günlerde hayatına son vermişti. Ailesinin iki gün önce polise kayıp ilanı verdiği Ünli’nin cansız bedeni Samatya Sahili’nde bulunmuştu.

Batman’dan İstanbul’a göç eden 7 çocuklu, dar gelirli bir ailenin 4’üncü çocuğu olan Sibel, epilepsi hastasıydı.

CHP’li Kaftancıoğlu taziye için Ünli Ailesi‘nin evine gitti

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu dün Sibel Ünli’nin Güngören’deki taziye evini ziyaret ederek Sibel’in babası ve kardeşleri ile konuştu.

Tıp doktoru olan ve göreve yeni başlayan ağabey Aydın Ünli şunları söyledi:

Sosyal medyadan gelen ağır eleştiriler kardeşimi çok derinden etkiledi. İnsanlar onun dış görünüşü ile dalga geçiyorlardı. Hatta insanlığa sığmayacak kelimeler kardeşim için kullanılıyordu. Kardeşim evde üzülmesin diye ‘özürlü’ kelimesini asla evde bile kullandırtmazdım. Eksiklik hissetmesin diye bir şey söylemezdik. Bu olay hepimizin başına gelebilir, hepimiz bir engelli adayıyız. Ama sosyal medyada kardeşimin üzerine insanlığa sığmayan ifadelerin kullanılması onu çok derinden etkiledi.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre tanıyanlar, Ünli’nin geçen ay intiharla ilgili paylaştığı bir Twitter mesajının ardından, çevresindeki birçok kişinin onunla özel iletişim kurduğunu ve devamında bir süre hastanede psikiyatri tedavisi gördüğünü söyledi.

Bir sınıf arkadaşı şunları anlattı:

O Twitter mesajını attıktan sonra kendisiyle konuştuk, vazgeçirdik. Ertesi gün psikiyatri kliniğine yattı. 15 günlüğüne yatırdılar. Arkadaşları olarak her gün birileri orada onun yanına gitti. 15 günlüğüne yattı ama olumlu gelişim gözlenince onuncu günde taburcu oldu.

“Geçen hafta okula döndü. Döndüğünde de arkadaşları güzel bir arkadaşlık örneği sergiledi. Onu güzel kuşattılar. Ders notlarını tamamladılar vs… Bütün bu süreçte hocaları da kendisiyle ilgilendi.”

Aynı bölümdeki, daha alt sınıftaki bir öğrenci ise şunları anlattı:

“Yaklaşık bir ay önce bizim sınıf gruplarına, onun Twitter’da paylaştığı, intiharla ilgili bir mesaj gönderildi. Biz de hemen ona Twitter’dan ‘Gel konuşalım’ diye mesaj atmaya başladık.

“Sonra telefonunu bulduk. Oradan aradık ve mesajlar attık. Ulaşamadık. O sırada ailesi polise gitmiş, biz de gittik. Sonra bu mesajları gördü. Konuşmak istediğimizi söyledik, “İyiyim” diye cevap verdi. “Sonra ailesinin yanında olduğunu ve tedaviye başladığını öğrendik. Bir süre okula gelmedi.” Tanıyanlar, Ünli’nin bir süredir majör depresyon tedavisi gördüğünü aktardı.

BBC Türkçe’nin aktardığına göre Ünli, çantasında bir intihar mektubu bıraktı. Ünli’nin mektupta, “Bu yaptığıyla üzdüklerinden özür dilediğini ve kitaplarını bir kütüphaneye bağışladığını belirttiği” aktarıldı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

En son haberler ve güncellemeler için size bildirimler göstermek istiyoruz.
Dismiss
Allow Notifications