Sığacık'ta şoke eden görüntü! | His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası...His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası…

25 Ocak 2021 - 16:45
Radyo Dinle

Sığacık’ta şoke eden görüntü!

İZMİR’de meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremin ardından Seferihisar ilçesi Sığacık Mahallesi tsunami ile yerler bir oldu. Tsunamide 1 kişi hayatını kaybederken, büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Son Güncelleme :

01 Kasım 2020 - 4:30

57 kişi
1 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

İzmir’i vuran depremin ardından Seferihisar ilçesi Sığacık Mahallesi tsunami ile yerler bir oldu. Tsunamide yürüme zorluğu olan yaşlı bir kadın hayatını kaybederken, büyük çapta maddi hasar meydana geldi. Yaşlı bir kadın komşuları tarafından evinden çıkarılıp sandalyeye oturtuldu ama sele kapılıp hayatını kaybetti. Bir sığacıklı, "Depremde limanın karşısındaki fırınımda çalışıyordum. Aşırı bir gürültüyle geldim. İlk anda 8-10 kişi dışarıya çıkıp bekledik. Yaklaşık yarım saat sonra sular yükseldi. Her yer balçık ve çamur oldu." dedi.

2 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

Deprem anında korkarak yardım isteyen 90 yaşındaki Laike Erçetin komsularının yardımı ile kapı önüne çıkarıldı. Yürüyemeyen yaşlı kadın bir sandalyeye oturtuldu. Depremin ardından bir anda oluşan tsunami ile birlikte sürüklenen Laike Erçetin'in cansız bedeni evinden yaklaşık 100 metre ileride bulundu.

3 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

Tsunaminin gelmesi ile birlikte yaklaşık 1 kilometrelik sahil şeridinde bulunan işletmeler, tamamen sular altında kaldı. Denizden gelen dev dalgalar sahil kenarındaki işletmelere ait masa ve sandalyeleri sürükleyerek yerle bir etti.

4 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

Tekneler karaya oturdu

5 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

Deprem faciasının ardından bölgeye yardım yağdı. Belediyeler ve yardım kuruluşları bölgeye intikal ederek vatandaşların yanında yer aldı. Sıcak çorba ve çay ikramında bulunulan vatandaşlar, iş yerlerini temizleme çalışması başlattı.

6 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

Suların çekilmesinin ardından bölgede elektrikler kesilirken, birçok dükkan kullanılamaz hale geldi. Tsunami nedeniyle birçok araç da sürüklendi. Depremin ardından bölgeye Kızılay, AFAD, UMKE, itfaiye, AKS 110 ekipleri sevk edilirken, temizleme çalışmaları da devam ediyor.

7 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

Önce yatlar birbirine vurdu sonra deniz yükseldi

8 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

Kaçan kaçtı kaçmayan etkilendi

9 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

Aşırı bir gürültüyle geldi Bölgede fırın işleten Talat Tokdil, "Depremde limanın karşısındaki fırınımda çalışıyordum. Aşırı bir gürültüyle geldim. İlk anda 8-10 kişi dışarıya çıkıp bekledik. Yaklaşık yarım saat sonra sular yükseldi. Her yer balçık ve çamur oldu. Sandalye ve masalarımız da kullanılamaz halde. Maddi zararımız var. Buzdolaplarımızın motorları büyük ihtimalle yanmıştır. Allah beterinden saklasın" dedi.

10 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

Böyle bir şey görmedim Sığacık'ta oturan Mustafa Kılınç ise yardıma ihtiyaç duyan vatandaşlara yardım etmek için dolaştıklarını belirterek, "22 yıldır buradayım ve daha önce hiç böyle bir şey görmedim. Çocukluğumun geçtiği yeri böyle görünce çok üzüldüm. Birçok iş yeri sahibi yazın kazandığı parayı buraya harcayacak. Biz de yardıma ihtiyacı olanlara yardım etmek için dolaşıyoruz" diye konuştu.

11 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

12 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

13 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

14 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

15 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

16 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

17 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

18 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

19 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

20 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

21 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

22 Sığacık'ta şoke eden görüntü!

blank