Stokçulara Darbe Vuracak Yasa Geliyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zamlara Yetişmek Mümkün Değil

Geçim derdine düşen vatandaşın belini büken ve ay sonunu kara kara düşündürten zamlara yetişmek mümkün değil. Her gün gelen zamların önüne geçmek ve fırsatçılara aman vermemek için stokçulara darbe vuracak yasa geliyor… Marketlerde hemen hemen her gün etiketlere yansıyan zamlar vatandaşı yıldırdı. Covid-19 pandemisi nedeniyle yaşanan küresel ekonomik krizin etkileri ülkemizde de görülüyor. Bu durumu fırsat bilen aracılar ve bir çok market, üreticiden ucuza aldığı ürünleri fahiş fiyatla satıyor. Tarlada kalan ürününü yok pahasına satmak zorunda kalan ya da satamayıp, ürünleri elinde kalan çiftçilerse isyan ediyor.

Stokçulara Göz Açtırılmayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada çıkaralıacak yasayla stokçulara göz açtırılmayacak vurgusunu yaptı. Katar dönüşü uçakta gazetecilere gündemi değerlendiren Erdoğan, stokçuluğun fırsatçılık olduğu ve bununla gereken mücadelenin karalılıkla verileceğini belirtti. Döviz fiyatlarındaki artışı bahane ederek, sürekli etiketlere zam yapan marketler ve üreticiden aldığı ürünleri stoklayarak, fiyatların yükselmesini sağlayan aracılara karşı sert tedbirler alınacağını söyledi. Erdoğan gereken talimatı bizzat verdiğini ve vatandaşın cebinden haksız menfaat edenlere karşı acımasız olunacağının sinyallerini verdi.

Gerekirse Malına El Koyarız

‘Stokçuluk yaparak fakir fukaranın hakkına giriyorlar’ diyen Erdoğan, ‘gerekirse mallarına el koyarız’ diyerek mücadelede kararlı olduğunu ortaya koydu. İslam dininde stokçuluğun ve fırsatçılığın haram olduğunu, bunu yapanların  kul hakkına girdiğini açıklayan Cumhurbaşkanı, çıkaracakları yasayla vatandaşın menfaatini koruyacaklarını bildirdi. Stokçuluğun açgözlülük olduğunu ve helalinden kazanılması, haramdan uzak durulması gerektiğini vurgulayan Erdoğan, ‘stokçuların tepesindeyiz’ mesajı verdi.

 

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!