Tedbir Amaçlı İş Yerlerinin Kapatılması Nedeni ile Esnaflarımız Merak İçerisinde

Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İç işleri Bakanlığının Açıklamasından sonra Umuma Açık İstirahat ve Eğlence Yerleri olarak faaliyet yürüten ve vatandaşlarımızın çok yakın bir mesafede bir arada bulunarak hastalığın bulaşma riskini arttıracağı gerekçesiyle 16.03.2020 pazartesi saat 24:00 itibariyle eğlence mekanları da dahil olmak üzere bir çok iş yeri kepenklerini kapatmıştı… Ama bu kapalı süre boyunca esnaflara ve geçimini sağlayan asgari ücretlilere her hangi bir açıklama yapılmayınca… Halkımız kara kara düşünmeye başladı…

Seferihisar Şoförler Otomobilciler Ve Minibüsçüler Odası Başkanı Hasan Fehmi Abacı

Yapmış olduğu basın açıklamasında ; ”Virüs önlemleri dolayısı ile esnafımızın işleri düştü. Bu sebeple ödemelerde zorluk çekilecek. Gelir vergisi ödemeleri ertelendi. Yanı sıra kredi ödemeleri, Sgk ödemeleri, elektrik su ödemeleri bir süre ertelenmeli. Esnafa gerekirse bu süreci geçirene kadar düşük faizle kredi verilmeli diye düşünüyoruz. Ülkemiz olarak topyekun virüs ile mücadele ediyoruz. Bizler bu mücadelede elimizden geleni yapıyoruz. Sağlık her şeyden önemli. Şoförler ve Otomobilciler Odası biz en etkili dezenfektanlarla araçlarımızı sağlıklı hale getiriyoruz. Dileğimiz ülkemizin bu küresel virüsle mücadeleden  kayıpsız bir şekilde çıkmasıdır” dile getirdi..

Bizlerinde merak içerisinde beklediğimiz bir konu. Temennimiz hiç bir esnaf arkadaşımızın kaybının yaşanmaması…

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

En son haberler ve güncellemeler için size bildirimler göstermek istiyoruz.
Dismiss
Allow Notifications