Bizi Sosyal Medyada Takip Edin!...

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası…

Türkiye Geneli Korona Haritası - Seferihisar

Tuğçe Hazar Kimdir

Küçüklüğünden müzik aşkı ile yetişen ve bir çok cover ile ünlenmiş olan Tuğçe Bahar Hazar, ilk albüm çalışmasında ”Hep Sen” Seferihisar’ın ilk ve tek radyosu ”Radyo His’e konuk oldu…

Tuğçe Hazar Kimdir
56 kişi
04 Şubat 2020 - 0:28

Annem Makedon göçmeni, babam Türkmenistan göçmeni. Anne ve baba tarafı tüm aile İzmir’de yaşıyoruz. Babam doktor, annem hemşire. İki kardeşiz. Ablam İstanbul’da İngilizce öğretmeni. İnönü Üniversitesi Gıda Mühendisliğinden mezunum.

Annem ve Babam Sanatçı Olmak İstemiş

blank

Anne ve babam küçük yaşlardan itibaren müzikle uğraşan insanlardı. Evde klavye, mandolin, keman, bağlama, tambur vs birçok müzik aleti vardı. Babam beni 3 yaşında enstrümanlarla tanıştırdı. Babam zamanında plak çıkarmak istemiş ama o günkü şartlar el vermemiş, Annem de TRT’de sanatçı olmak istemiş ama dedemler razı gelmemiş. Bu yüzden müzik konusunda benim yeteneği görüp bana daha çok destek oldular her ikisi de.

İlk klavye çalarak müziğe başladım. Daha sonra gitar çaldım. Küçük yaşlarda okul etkinliklerinde sahne deneyimim oldu. Daha sonra profesyonel olarak sahnelere çıkmaya başladım. İlk başta bireysel olarak çalıştım daha sonra ajanslarla 5 yıl boyunca çalışmaya devam ettim. Otellerde, tatil köylerinde yerli yabancı müzikler yaptım. Bunların dışında cafe, bar, restaurant tarzı yerlerde de sahne aldım. Şu an home studio’mda beste ve müzik çalışmalarına devam ediyorum.

Ben Aslında Mühendisim

blank

blank

Babam doktor olduğu için benim de doktor ya da mühendis olmamı çok istiyordu. Müziği her zaman yapabilirsin elinde altın bileziğin bulunsun mantığı vardı o zamanlar. Benim altın bileziğim zaten müzikti. İnsan sevmediği bir şeyi yapamazdı. O yüzden mühendis olarak pek çalışamadım. Hayatım boyunca müzikten asla vazgeçmedim.

Motor Kazası Yaptım

Gibi…. Kendini bizim aracılığımızla sevenlerine anlatan Tuğçe Hazar röportajı ve yayın kaydı Radyo Sitemizde. Sitemize BURADAN ulaşabilirisiniz

blank
blank

© Copyright 2017 HisMedya.com tüm hakları saklıdır.

sanalbasin.com üyesidir
blankblankblankblank