Urla’da Hayali Minibüs

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Urla Can Tv-Radyo ‘da köşesinde yayınlanan Urla’da Hayali Minibüs haberini sizler için derledik, ” Cumhuriyet Halk Partisi Urla İlçe Teşkilatı’nın partiye minibüs alacağım diye topladığı paranın akıbetini sormuş deneyimli gazeteci…

Köşe yazısını okuyunca kendimi 2019 yerel seçimler öncesinde buldum. Şaşalı yapılan CHP Urla İlçe Teşkilatı‘nın düzenlediği yemekten tut, yemekte açık arttırma ile satılan 50 bin TL ‘yi bulan tablolara, seçim öncesi bağış adı altında belediye başkan aday adaylarından toplanan paralardan, belediye meclis üyesi aday adaylarından toplanan paralara kadar.

Ama ne para be….

Zannedersiniz gökten sağanak halinde para yağıyor…

Gazeteci arkadaş 66 tane meclis üyesi aday adayı, 12 tane belediye başkan aday adayı olduğunu yazmış,  sanki meclis üyesi aday adaylarının daha fazla olduğunu yönünde kalmış aklımda ama neyse buraya fazla takılmayalım.

Maşallah bir ilçe başkanı daha ne istesin, bolluk, bereket var partide..

Bir partide bu şekil bolluk bereket olunca tabi, partilerinde sıkıntıları, dertleri bitmiyor, başkan da fırsat bu fırsat deyip çıkarmıştı ağzındaki baklayı…

İddialara göre; O günlerde başkan katıldığı her platformda, partinin bir minibüse ihtiyacı var. Diyordu. İnanılmaz çalışkan kadın kollarına sahip olduklarını, kadınların gece gündüz demeden çalıştıklarını belki de Türkiye’de bir eşinin ya da benzerinin olmadığını söyleyerek, kadın kollarının kullanımına sunulacağını dile getiriyordu. Tabi yağmuru var, çamuru var, bir de ortada çalışkan bir ilçe kadın kolları da olunca akan sular durdu.  Tamam dedi herkes ne kadar ince ve muhteşem bir düşünce, pamuk eller cebe…

Velhasıl, fazla sözü uzatmayalım paralar toplandı,  genel merkeze gidecekler, elde kalacak minibüs paraları ayrıldı.

Yerel seçimlerde CHP ilçe örgütü seçim sınavını %67 rekor bir oy ile bitirdi. Bu büyük ve muhteşem başarıdan yaklaşık üç sene geçti…

Fakat bizim minibüs ortada yok!

Nerede bizim minibüs?

Tamam, onları anladık da, yahu o kadar belediye başkanı aday adayı ya da meclis üyesi aday adayı da sormaz mı arkadaş ne oldu bizim paralara diye?

Ben buradan sorayım o vakit sizlerin yerine

Başkan ne oldu minibüs paraları?

Çıkta bir açıklama yap, su mu çekti, rengi mi attı.. Yoksa karar mı değiştirdin. Toplanan paraları sahiplerine geri mi iade edeceksin? Ya da bağış falan kimseden toplamadın da parayı verdiklerini iddia edenler çamur mu atıyor.

Ha bir de sağda solda CHP’nin en iyi ilçe başkanlarından olduğunuza dair yakın çevrenizde laflar dolaşıyor.

%67 oy ile Urla tarihinin en yüksek oyunu alarak başkan seçilen bir belediyenin ilçe başkanı olduğundan mütevellit eksik olan şeyleri de ben tamamlayım.

1)Cumhuriyet tarihinde İlk defa FETÖ’den yargılanan CHP’li Belediyenin İlçe Başkanı olarak ülke tarihine geçtin!

2)Cumhuriyet tarihinde ilk defa CHP Belediyesi koltuğuna kayyım atanan bir ilçenin ilçe başkanı olarak tarihe geçtin!

Bunları da çabuk unutmuşsun!

Bunu da aklının bir köşesine yaz istersen…

Ha bir de sana arkadaş tavsiyem yolda yürürken insanlara selam vermeyi de çok görme… ”

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!