Bizi Sosyal Medyada Takip Edin!...

Van'da Son Durumlar Ne | His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası...His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası…

18 Eylül 2020 - 12:09

Van’da Son Durumlar Ne

İran’dan ülkeye giriş yapan 3 Türk vatandaşı ile Hakkari’den getirilen bir çocuk ve annesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yetkililer yüksek ateş şikayeti bulunan bu kişilerin koronavirüs şüphesi nedeniyle tedavi altında tutulduğunu doğruladı.

Van’da Son Durumlar Ne
Son Güncelleme :

23 Şubat 2020 - 23:06

Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sebahattin Çelik, Twitter üzerinden “Tanı almış herhangi bir vakamız yoktur.” açıklamasını yaparken, hastalardan alınan numunelerin Ankara’ya gönderildiği ve hastanenin karantinaya alındığı bilgisi var.

İhlas Haber Ajansı‘nın aktardığına göre bugün öğle saatlerinde, Van’ın Saray ilçesindeki Kapıköy Gümrük Kapısı’ndan İran’dan Türkiye’ye giriş yapan 3 Türk vatandaşında yüksek ateş görüldü.

Bu kişiler tedbir amaçlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı. İran’dan giriş yapan bu 3 kişi için koronavirüs araştırması başlatıldığı öğrenildi.

Öte yandan Hakkari’de bir anne ile çocuğunda yüksek ateş görülmesi nedeniyle bölge hastanesine sevk edildikleri öğrenildi.

Annenin sağlık durumunun düzeldiği, ancak yüksek ateşi devam eden çocuğun tedavisinin devam ettiği öğrenildi. Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalışanların da lüzumsuz dedikodulara ve spekülasyonlara sebebiyet vermemek için ikaz edildikleri öğrenildi.
Bölgedeki hastanelerde herhangi bir karantina kararı alınmazken, çalışan personelin daha hassas olmaları tavsiye edildi.

reklam
reklam
blank