Sevilay Arikan

Asla Vazgeçme

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hayatımızda ki sorunları çözebilmek için ne çok çaba gösteriyoruz değil mi?
Kimi ailesinden kimi ise hayatından ödün veriyor. Şöyle bir bakıyorum da insanların çabasına, duruşuna, iradesine.. çoğu insan çabalarının boşa çıkmasından dolayı neden vazgeçer yaşamından? Tamam yaşadığımız zamanki kolay değil ama neden bu kadar çabuk vazgeçiyoruz?

Bu durum benliğimizde ki bastırılmış acımasız geçmişimizin bizi esir alması olabilir. Bu benlik bizim bir şeyleri başarabilmemize engel olmamalı. Ülkemiz de genç nüfus oldukça yüksek. Bir bakıyoruz intiharın kıyısına gelmiş yada intihar etmiş insanlar. Gençlerimizi intihara yada ailesine ki birine zarar vermesinin altında ki yatan ölümlerin müsebbibi bence kendine güvensiz çalışmayan gençlik. Ekonomik gücü yeterince olmayan insanlar işin içinden çıkamayınca çareyi birilerine travma yaşatmada yada kendini yetersiz hissedip canına kıymaya kadar gidiyor. Bu arada o kadar çok üniversiteli işsiz var ki, onların umudu olabilecek bir şeyler yapmalıyız. Gençlerimizi kaybetmeden önce onlarla sağlıklı iletişim kurmalıyız. Toplum olarak konuşmada her zaman bir sıkıntı yaşıyoruz. İletişimimiz kopuk. Biz konuşmazsak konuşacak birilerini maalesef ki buluyorlar. Kötü alışkanlık yada hayatını sona erdirecek fiillere başvurabilirler. Sivil toplum kuruluşlarının da yardımıyla bu tür ruhen zayıf gençlerimize yardım eli ulaştırabilirsiniz. Bizler ebeveyn olarak evde çocuklarımıza değerli olduklarını hissettirmeliyiz. Sorunları konuşarak ve çabalayarak aşabileceğimizi onlara öğütlemeliyiz hissettirmeliyiz. Biz görevimizi yapmazsak bizim yerimize onları yanlışa sürükleyen birileri mutlaka olur. Değerlerimizi ve değerlilerimizi kaybetmeden önce çabalamalıyız, uğraş vermeliyiz ki gençliğimiz bizden aldığı güçle kendine güvensin, güvensin ve başarsınlar. Onların başarısı inanın önce bizi akabinde tüm toplumu etkileyecektir. Mutlu bireyler umutlu yarınlar getirir. Saygılar..

seo hizmeti - seferihisar web tasarım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!