1. Haberler
  2. Haber
  3. Mevlana Türbesi’nde Hoşgörünün Sınırı: 28 TL

Mevlana Türbesi’nde Hoşgörünün Sınırı: 28 TL

featured
Dinle
Sesli Dinle
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konya’daki Mevlana Müzesi’nde su fiyatları dudak uçuklatıyor. Ziyaretçilerin büyük bir kısmının hoşgörü, sevgi ve merhamet makamı olarak ziyaret ettiği Mevlana Türbesi’nde, 1 şişe damla suyun 28 TL’ye satılması büyük tepki topladı. Müze kartı sahiplerine ise bu fiyat 14 TL olarak uygulanıyor.

blank

Ziyaretçiler, bu fahiş fiyatlara yönelik tepkilerini dile getirirken, yetkililer fiyatların Turizm ve Kültür Bakanlığı tarafından belirlendiğini savunuyor. Ancak bu açıklama, kamuoyunun tepkisini dindirmeye yetmiyor. Sosyal medyada büyük yankı bulan bu durum, ziyaretçilerin Turizm ve Kültür Bakanlığı ve Konya Mal Müdürlüğü’ne yönelik eleştirilerini de beraberinde getirdi.

blank

Vatandaşlar, hoşgörü dergahı olarak bilinen bu kutsal mekânda böyle yüksek fiyatların kabul edilemez olduğunu belirterek, yetkilileri göreve çağırıyor. “Ey Turizm Bakanlığı ve Konya Mal Müdürlüğü, hoşgörü dergahında bu durumu da mı hoşgörüyle karşılayalım?” diyen vatandaşlar, yetkililerden acilen bu konuda adım atılmasını bekliyor. Haber: Serap Sarışen Zararcı

0
ba_ar_l_
Başarılı
0
olumsuz
Olumsuz
1
k_f_r_et
Küfür Et
0
duygu_y_kl_
Duygu Yüklü
1
allah_a_havale_et
Allah'a Havale Et
Mevlana Türbesi’nde Hoşgörünün Sınırı: 28 TL

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

His Medya | Haber, Video, Yaşam, Astroloji ve dahası... ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin